Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy kell létrehozni egy...

Hogy kell létrehozni egy ilyen intézményt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma olvastam egy kérdést, ami arról szólt, hogy megtartanál-e egy beteg gyermeket. /A link: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker.. /

Eléggé elgondolkoztam rajta, és hihetetlen mennyi problémák vannak az ilyen gyerekekkel, felnőttekkel. Ezért gondoltam rá, hogy csinálnom kéne egy kimondottan ilyen emberekkel foglalkozó helyet. Amolyan bentlakásos suliként. Jöhetnének látogatók, bármikor elvihetnék őket, etc. Viszont mi foglalkoznánk velük, ellátnánk őket, nem dobnánk ki őket, ha betöltik a 18-at... Stb... Főleg, mivel felnőtt emberek is lennének ott.

Egy szép erdős helyen lenne. Ami nyugtatóan is hathatna rájuk. Nem kéne fizetni semmit. Ez lenne szép az egészben. Pontosabban a napi étkeztetést.


Na mármost mivel nem vagyok hülye, tudom rengeteg pénz lehet fenntartani egy ilyet, sőt elkezdeni is. Plusz gyógyszereket venni, stb. Esetleg lehet pályázni ilyen uniós pénzekre? Illetve ilyen adója 1%-át felajánlós dolog mennyire hatásos?


Nem nagyon látom át az ilyeneket 16 évesen, de úgy érzem segítenem kell. Mondjuk ápolóként nem tudnék részt venni, mert nem bírnám egyszerűen. Ezért gondoltam rá, hogy a helyet valahogy létre kell hoznom. De lássuk be egyedül nem megy...


"Összetartás, igazság ez vezesse népünk"


Előre is köszönöm a válaszokat!

16/F


2010. ápr. 1. 15:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Lehet félreérthető, ezért leírom, hogy az étkeztetést kéne CSAK fizetni.
2010. ápr. 1. 15:07
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem ilyen egyszerű a dolog. egy civil szervezetnél dolgoztam , aminek a célja pont egy ilyen hely létrehozása. Sajnos pénzt előteremteni rá szinte lehetetlen.
2010. ápr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szép gondolat ennyi idősen.
2010. ápr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekik talán nem kellene fizetniük, de attól még neked kellene, méghozzá horribilis összegeket. A húgom ezen a területen dolgozik, és ott még a fizetős helyekre is 200 fős várólista van. Szép a gondolat, de ez nem az a világ.
2010. ápr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el. Vagyunk ebben az országban 10 millióan... Nem igaz, hogy némi összefogással ne lehessen ilyen dolgokat csinálni, de ha tényleg ez az igazság, akkor elszomorító. :(
2010. ápr. 1. 15:22
 6/10 anonim válasza:

Kedves Kérdező! Az első megjegyzésem az lenne, hogy valóban szükséges-e ilyen szegregált intézményt létrehozni. Most inkább az az elfogadott nézet, ami még Magyarországon nem valósult meg, hogy például egy iskolában érdemesebb heterogén csoportot létrehozni (Tehát gyengébb képességűeket, a jobbakat, sérülteket egy osztályba tenni.) Ezzel együtt fejlődik a szociális képesség, és bármennyire hihetetlen a tanulási eredmény is jobb, mint egy homogén csoportú osztályban. Az ember közösségben érzi jól magát, és az elsődleges csoport ugye a család. Talán egy olyan segítő intézményt lenne érdemesebb létrehozni, ami a családot segíti, hogy felnevelhessék a beteg gyermeküket.


Elnézést, hogy nem a kérdésre válaszoltam, mert fogalmam sincs, hogyan lehetne létrehozni az általad leírt intézményt. Csak a fenti nézetet akartam megosztani veled.

2010. ápr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, ebben az országban még 5-en sem tudnak összefogni a buszon, amikor valaki bömbölteti a zúj mobilját és mindenkit zavar. Gondolod, hogy egy ekkora volumenű vállalkozás összehozna annyi embert, ami a fenntartásához kell? Jó lenne, igen, de ahhoz az kell, hogy az emberek befejezzék önző kis életüket, és elkezdjenek a közösséggel foglalkozni. Lehetetlennek tartom még úgy 100 évig.
2010. ápr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint egy alapítványon keresztül megvalósítható lenne. Ennél az alapítványnál te csak segítő lehetnél, hiszen nem vagy még jogképes állampolgár a korodnál fogva.
2010. ápr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy miért nem egy milliárdos fejében születik meg ez a csodálatos gondolat.... Ilyen emberek kellenének, mint te vagy kedves kérdező, gratulálok a hozzáállásodhoz!
2010. ápr. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
én szívesen segítenék
2010. ápr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!