Az nagy baj, ha valaki inkább szépirodalomba temetkezik, hogy elhárítsa magától a világ problémáit?
Nem tudom milyen irodalmat olvasol, de az ugyanúgy a valóságról szól, gyakran nyomasztóbban mint maga a valóság...
Egyébként nem baj, miért lenne? Szerintem sokkal nagyobb eszképizmus a mindennapi élet hétköznapi ügyeibe emetkezni.
Nem a gazdasági hírről van szó, sokkal inkább arról, ami a tőlünk távolabbi világban zajlik, illetve a közvetlen környezetünkben a migráció. Erdőtüzek, katasztrófák, etc.
Azt nem tettem hozzá, Hogy József Attilát szinte minden nap el tudom olvasni, Pilinszky Jánost is sokra értékelem, Ady Endre magyarság versei is hatnak rám.
Az jó. Csak közben azért ne feledd, a földi valóságban élsz, enned kell, létezned kell, dolgoznod kell, és ha (ebben is) nincs elég tapasztalatod, az nem fog elég jól menni. És az bizony kudarc.
A jó életfelfogás a harmonikus egyensúly. Az ember - a mai kegyetlen világban különösen - nem engedheti meg magának, hogy valamilyen mértékig ne legyen tájékozott mindenben, ami a környezete. Különben rosszul jár, és ez előbb utóbb mindenre kihat. Nyilván többet foglalkozunk olyannal, ami kellemes, de vannak kellemetlen kötelezettségek is- leginkább magunk felé.
A világ problémáit nem megoldani kell, hanem megérteni. Azzal a helyére is tehetjük, látjuk, mi tartozik ránk belőle, mi nem. Tapasztalat nélkül ezt sem tudjuk jól felmérni, és hibázunk. Ami még inkább visszatart.
Legyen a jelszavad: teher alatt nő a pálma. De azért ne legyen túl nagy az a teher, hogy nőjön is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!