Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják azt Budapestre...

Miért mondják azt Budapestre hogy "nagyfalu"?

Figyelt kérdés
2016. febr. 2. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolom nyugati kisvárosokhoz képest is olyan mint egy falu.
2016. febr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mondjak, en 27 eletevem alatt most hallom ezt eloszor.
2016. febr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Dehogynem, én sokaktól hallom, de csak olyanoktól akik nem itt élnek.
2016. febr. 2. 17:23
 4/11 anonim ***** válasza:
Esetleg viccből?
2016. febr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vagy azért, mert sokan élnek a vidékiesebb vonzáskörzetében (tehát a kevésbé városiasabb részeken), vagy pejoratív értelemben mondják (vagy azért, mert sok a "paraszt", vagy azért mert rengeteg a vidékről betelepült első/második generációs bpesti).
2016. febr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert pont olyan parasztok élnek ott, mint vidéken, csak nagyobb területen és többen.
2016. febr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én eddig még csak poénkodós szituban hallottam Nagyfalunak.
2016. febr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak egy gyengécske poén, semmi mélyebb tartalom nincs mögötte. Város (főváros) helyett mondják, mert azt hiszik vicces. Debrecenre mondogatta egy kollégám. De utáltam. Na, de vagy jót vagy semmit, ugye.....
2016. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Poénos dolog, szerintem semmilyen mélyebb mondanivalója nincsen. Én legalábbis ha mondom ezt, nem gondolok semmire.
2016. febr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ez olyasmi lehet mint amikor a tesco-ra azt mondják hogy tacskó...
2016. febr. 3. 08:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!