Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Írnátok japán vagy kínai...

Írnátok japán vagy kínai mondákat?

Figyelt kérdés
Konkrétan olyanokat keresek amikben egy állat valamiféle természetfeletti erővel ruház fel egy halanfót. Neten egyenlőre nem találtam ilyesmit abban reménykedem valaki ismer ilyeneket.
2016. febr. 2. 08:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Esetleg pl. A csodatévő csirkeláb, de nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy kínai. Japánnak meg az alábbiak: Alvégi és felvégi apóka, Urasima Taró (az utóbbiban ténylegesen nem egy állat ruházza fel természetfeletti erővel, de meghálálja, hogy segített neki; egyébként hasonló, mint nálunk "A halhatatlan királyfi"). Konkrétan csak mondák kellenek, vagy mesék is jók lesznek? Mert ezek mesék (a monda az ha jól tudom, valós történelmi személyhez/néphez/településhez/eseményhez kapcsolódó történet, a mese meg teljesen kitalált, de lehet, hogy rosszul tudom).
2016. aug. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!