Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Őszi szünet után új iskolába...

Őszi szünet után új iskolába kerülök, és félek meg nagyon izgulok emiatt. Mit tegyek ez ellen/mivel nyugtassam magam?

Figyelt kérdés

11. osztályos vagyok, és eléggé félek az új sulitól. Bár sok jót hallottam a suliról, mégis félek, hogy nem lesznek barátaim és hogy rosszul fogom magam érezni. Pláne, hogy utálok a középpontban lenni, mert félénkebb típus vagyok, és az újoncok mindig a középpontba helyeződnek, be kell mutatkozni sokszor, sok tanárnak és mindenkinek, és ettől görcsbe rándul a gyomrom, már csak a gondolatától is. Nem sok barátom volt az előző sulimban, mert kevés emberrel éreztem jól magam, és mikor ez a kevés ember megbukott idénre, vagy átmemt másik suliba, én egyedül maradtam az osztályban, az olyanok között, akik nagyon nem az én társaságom voltak, és folyton piszkáltak és bántottak amiatt, mert nem voltam olyan nagyszájú, mint ők. Emiatt is félek új helyre kerülni, mert nem akarom, hogy ott is ez legyen. Nem ismerek senkit, csak azt tudom, hogy kislétszámú osztályba kerülök (15 fős). Nagyon félek, tudom, hogy mosolyogni kell és csak önmagamat adni, mégis izgulok emiatt. :(

17/L



#barát #iskola #gimnázium #osztálytárs #félelem #Sztárai Mihály Gimnázium
2015. okt. 26. 21:28
 1/3 anonim válasza:

Ezen segíteni nem igazán lehet. Nagyon kevés az az ember, aki ilyen miatt nem izgul. Próbáld elterelni a figyelmedet. De ha ezen gondolkozol, hidd el, nem lesz jobb. A középsulit is megoldottad valahogy, három év elteltével már csak menni fog:D Erre orvosság nagyon tényleg nincs. Vagy ha tudod, hogy kik lesznek az osztálytársaid - mondjuk én utálom - facebookon ismerkedj meg velük. (Inkább személyesen, ha módodban áll).


Sok sikert!

2015. okt. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:)

Sajnos nem tudok rájuk keresni face-n, mert nem tudom egyik jövendőbeli osztálytársam nevét sem.:/

De megpróbálom kideríteni a nevüket, az lesz.

2015. okt. 26. 22:16
 3/3 anonim ***** válasza:

A bizonytalanság félelme. Az ember alaptulajdonsága, hogy fél a bizonytalantól, ki jobban, ki kevésbé. Aki kevésbé, az ilyenkor elfoglalja magát. A félelem az ismeretlenen való meditálásból adódik. Ha viszont a mindennapjaid problémáit oldod meg elég alaposan, akkor az leköti az idődet.


Olyan vagy, amilyen. Az új helyen is olyan leszel, mert az ember nem tud kibújni a bőréből. Ha mostani helyeden nem ismerkedtél, ott se fogsz, ha igen, ott is fogsz. Lehet, hogy nem az első naptól. A fontos, hogy add önmagad, mert az mindig igazi. Amit tehetsz, ha néhány nagyon rossz helyzetről volt tapasztalatod, az új helyen kerüld az ilyeneket tudatosan. Az őszi szünet meg nem olyan hosszú, minden reggel mondhatod magadnak, megint eggyel kevesebb nap az ismeretlenből.

2015. okt. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!