Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lovári cigány kamaszok között...

Lovári cigány kamaszok között ajánlottak melót. Vélemény?

Figyelt kérdés
2010. márc. 10. 06:48
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
én biztos nem fogadnám el, inkább nem eszek...
2010. márc. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Üdvözöllek, a Lovári inkább egy bizonyos cigány nyelvjárás, mint népcsoport. Kamaszokkal kell együtt dolgoznod? Ők is dolgoznak, vagy az akart lenni a lényeg hogy cigányok.Attól nem lett hihetőbb a kérdés, mert azt olvassuk lovári, sőt. Mindenesetre ez érdekes.
2010. márc. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az első válaszhoz..
2010. márc. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Úgy vélem, a kedves kérdező szociális munkás, már ha pedig ilyet elvégzett, akkor tudja mivel jár, szóval nem kéne kiemelni a "cigány" szót a kérdésben. Neked az embereket kell tolerálnod segítened,akkor tedd is, ne hőbörögj!

Ha meg mégsem vagy az, akkor sem kell itt rinyálni,döntsd el magad!

2010. márc. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
"Könyörgöm akasszuk fel" Provokateur.
2010. márc. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem velük fogsz dolgozni, ha elfogadod a munkát, hanem te majd dolgozol, ők meg nézik...bántani nem fognak, de ha nem akarod egyedül megcsinálni mindannyiótok munkáját, inkább ne menj... vagy épp velük kellene foglalkoznod? úgy érted? mert akkor meg ne fogadd el, még a sima kamaszokkal is nehéz bánni...
2010. márc. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem vélemény.
2010. márc. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Látom, nincs itt hiány észosztogató, tudálékos okostojásokból.

Én azt ajánlanám a cigány emberek között dolgozni szándékozónak:

Ha közéjük mész ne legyen nálad semmi ellopható. És nem ironizálok, de nem kell azokat a fiatalokat sem kitenni a kísértésnek, ha már - valljuk be - erős bennük a késztetés. A legjobban úgy találod meg velük a hangot, hogyha nem feszengsz, nem érezteted a metakommunikációddal, testbeszédeddel sem azt, hogy feszélyez és diszkomfort a velük való kontakt. Ők is emberek, ha szimpátiát ébresztesz bennük azzal, hogy egyenrangú PARTNERként kezeled őket és közvetlen vagy, akkor nem lesz gondod. Nekem is volt roma haverom régen és tök rendes volt meg a családja is. Összejártunk velük oda-vissza és nem volt gáz. Sőt, én meg is védtem őt még a kilencvenes évek elején a nagyszkinhedmizériában és ő hálás volt nekem ezért. Az a lényeg, hogy előítéletektől mentesen kell mindenkit emberszámba venni és úgy viselkedni vele a továbbiakban, ahogy ő teszi veled.

2010. máj. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!