Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Senki sem köszöntött fel, miért?

Senki sem köszöntött fel, miért?

Figyelt kérdés
Tegnap elött volt a szülinapom, de csak a szüleim mondták hogy boldog szülinapot. Vártam, hogy talán a kövi nap köszöntenek, de semmit se mondtak vagy írtak nekem. Pedig elvileg vannak barátaim. 18 éves lettem. Csak nagyon szarul esik, nem kértem ajándékot. De én az ő születésnapjukra meg névnapjukra is ajándékokat veszek.
2015. aug. 20. 09:25
 1/10 belapus ***** válasza:

Remélhetőleg csak elcsúsztak kicsit a köszöntéssel.

Addig is...


https://www.youtube.com/watch?v=wKSYlkQlfPo&feature=youtu.be..

2015. aug. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez jól esett😊😊😊😊😊
2015. aug. 20. 09:34
 3/10 anonim válasza:
100%

Van Facebook-od ? Elvileg ott is látniuk kellett volna.

Lehet,hogy épp szerveznek neked valamit. Ne gondolj rögtön a legrosszabbra.

2015. aug. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van igen, nem szoktam rendezni semmit. Nem vagyok bulizos fajta és ők sem olyanok. 1000000% hogy nem rendeznek semmit.
2015. aug. 20. 09:38
 5/10 anonim válasza:
Akkor legközelebb válogasd meg kinek veszel ajándékot,ha ennyibe sem vesznek,hogy felköszöntsenek.
2015. aug. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz, sajnos hülye vagyok😑 mert mindig vettem mindenkinek ajándékot, nekem meg soha..
2015. aug. 20. 09:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell ajándékot venned neked sem. Nem azért mert nem kapod vissza, hanem mert nem is azon múlik, meg nem is szokás.


A születésnap elsősorban családi ünnep. Én már a 14-15. szülinapomat sem tartottam meg baráti körben.

Persze ettől te még megtarthatod baráti körben is, viszont az alkalmat neked kell megteremtened, vagyis neked kell megszervezni egy összejövetelt.


Baráti körben hagyományosan a névnapot szokták ünnepelni. Ilyenkor is az az általános szokás, hogy az ünnepelt vendégeli meg a többieket.


Akár a kocsmában fizet egy(-két-há-négy) kocsmakört, akár a saját házában csinál egy partit. Ez utóbbi esetben szokás valami ajándékot vinni a vendégeknek, de semmi komolyat, egy üveg bort vagy bonbont, esetleg virágot.


Ezen kívül az ajándékozás abban a formában lehet szokás, hogy munkahelyen (suliban) a többiek összedobnak egy kis pénzt és közösen vesznek valami jelképes ajándékot. De ez csak olyan közösségekben szokás, ahol mindenkinek a szülinapját rendszeresen megtartják.


A facebook persze más, ott azért pár kedves szót valóban küldhettek volna az ismerőseid.

2015. aug. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elnézést, kicsit megkésve, boldog szülinapot kívánok neked. Isten éltessen!
2015. aug. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy miért nem köszöntöttek fel, de így utólag én nagyon boldog szülinapot kívánok neked! :)
2015. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek:))
2015. aug. 20. 18:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!