Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lesz valakiből zeneszerző?

Hogy lesz valakiből zeneszerző?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 4 éve zongorozám és úgy érzem, hogy szeretnék a színház világával és musicalekkel foglalkozni egész életemben! Vannak saját szerzeményeim, az ismerősöknek tetszenek, de tudom ez nem 100%-ig biztos támpont. Történeteim is vannak,


Milyen iskolába menjek ahol megtanítanak zenét szerezni, vagy hogy érjem majd el, hogy felfigyeljenek rám, megismerjék a "műveimet" és színpadra kerüljenek? Olyat láttam egyetemeken, hogy zongora előadóművész, de csak ez az egyetlen járható út?


2010. márc. 5. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy ilyen szakirányú egyetem sokat lendítene a szakmai berkekben való megítéléseden, megismerésedben, ha később is ezzel szeretnél foglalkozni. Tanárokkal, előadókkal ismerkedhetnél össze, pályázatokra jelentkezhetnél, szakszerű tanácsot kérhetnél és kaphatnál. Egy-egy tanárod akár ide vagy oda be is ajánlhat! Nem lenne rossz az egyetem, ha ilyen terveid vannak! Ezen kívül azt teheted, hogy folyamatosan képzed magad, magántanárhoz és zeneiskolába jársz. Eljársz különböző előadásokra, hogy közelebb kerülj az előadó művészet világához. Versenyezni mész, ahol esetleg lehetőséged nyílik bemutatni pár saját szerzeményt. Nem lesz könnyű, de a legjobbakat kívánom! :)
2010. márc. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Párat feltolhatnál soundcloudra :)
2010. márc. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Zeneművészeti Egyetemen van zeneszerzés szak.
2010. márc. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogyan lesz valaki költő? - kérdezte Petőfi(Petrovics) Sándortól az újságíró. -A költő nem lesz, hanem születik -hangzott a válasz.

Lényeg: Ha annak születtél, hajtani fogod, és az leszel. Én bíztatlak!

2010. márc. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen is van alkotóművészet, zeneszerzés szak. De nagyon sokat kell tudni szolfézsból is és a felvételi is kemény, azt hallottam. De sok sikert! :)
2010. márc. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
52%
Szerintem ahhoz nem kell egyetem, hogy vaklaki zeneszerző legyen. Ha van zenei hallásod, akkor biztosan dúdoldatsz ilyen-olyan dallamokat. Ha eszedbe jut valami kipróbálod a zongorán és leírod
2010. ápr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én például szintén foglalkozok zeneszerzéssel. Én sem tanultam sehol. Mindent autodidakta módon sajátítottam el.

De nekem is van pár pozitív visszajelzésem (még zenetanártól és hegedűművésztől is persze nem biztos hogy ennek nagy jelentőséget kell tulajdonítani). Én is valahogy szeeretnék ebben fejlődni. Középiskolai tanulmányaim mellett diákmunkáztam éjszakánként, hogy hegedű magántanárhoz járhassak (sajnos azóta már csak itthon képzem magam, ha van időm). De én is szeretnék kiteljesedni ebben, mert úgy érzem, ez az, amit szívesen csinálnék, de állandóan azt hallom, hogy ebből nem lehet megélni meg ilyesmi. Én sem ismerem pontosan, hogyan tudja menedzselni magát egy zeneszerző, de addig is hobbyként csinálom. Én még Bartók Bélát néztem. Igazából nem tudom, ezek milyen tandíjakba kerülnek. De ez nekem pl akadályt jelent. Ha érdekel egy pár zeném:

[link]

2010. aug. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!