Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha Jóval korábban következett...

Ha Jóval korábban következett volna be a tatárjárás, Szent László, Könyves Kálmán király idején, tudtunk volna ellenük hatásosan védekezni?

Figyelt kérdés
2015. júl. 12. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Hatásosabban igen.
2015. júl. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3%

Ha az időegyenest megbabrálod és egy esetet előbbre helyezel, az azt megelőzőek is időben előbb következnek be, tehát nem!

"Szent László idején"

Uralkodott Lászlóként, majd meghalt és egy idő elteltével szentté avatta az egyház.

Szent László idején tehát László király már jóideje halott volt, sem ártani, sem bármi ellen védekezni nem tudott!

2015. júl. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet. Jobb hadvezérek voltak, és a hatalmuk is nagyobb volt, nem haragították magukra a birtokosokat az adományok visszavételével.
2015. júl. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a haderő is volt olyan fejlett mint 200 év múlva?
2015. júl. 12. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:
A tatárok épp a legrosszabbkor jöttek. A király és a bárók éles ellentétben voltak egymással. Nem siettek Béla király parancsát követni amikor elrendelte a teljes mozgosítást. A kisebb önálló akciók, amivel egy-egy püspök a saját földjét igyekezett megvédeni saját katonáival, a tatár túlerő vagy harcmodor győzte le. Tulajdonképpen ugyanazzal a harcmodorral győztek a kisebb nagyobb csatákban, mint amit a kalandozó magyarok alkalmaztak néhány száz évvel előbb a hadjárataik során. Mi a XIII. század közepére ezt már nem alkalmaztuk annyira jól. A széthúzás és a harcmodoron túl a harmadik legfőbb baj az volt, hogy nem vették komolyan a tatár veszélyt. A második tatárjárás során a mongolok már nem tudtak komoly sikereket elérni, ekkor már voltak kővárak is szép számmal, de ez csak a védekezést erősítette. Viszont azzal, hogy megtanulva a leckét komolyan vettük a mongolokat és elsimult a király és a bárók nézeteltérése is, már sikeresen felléphettünk és könnyen kivertük őket az országból. Többször nem is próbálkoztak, pedig itt voltak még sokáig a szomszédban.
2016. jan. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
én úgy tudom igenis komolyan vették a fenyegetést, Béla legalábbis főleg miután jött a hír hogy elesett Kijev, ezért is ment keletre fákkal eltorlaszoltatni a bejövő utakat hogy időt nyerjenek
2016. jan. 6. 18:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a leírt királyok uralkodásánál jóval korábban Árpád bácsiék nem nyugatra, hanem dél-keletre indulnak, most mienk lenne Kína...
2016. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vincent88rex válasza:
A Tatárjárás, Dzsingisz fiának idején következett be, Ögedej idején, aki egy alkoholista KÁN volt, Dzsingisz volt az első NAGY-KÁN és még nem ért el a Mongol birodalom 1237 előtt Magyarországra. Semmi esélyünk nem volt hatásosan védekezni, Nagyobb Birodalmaknak neki mentek, 70-100-200 ezer Mongol Lovasíjász Hadtestekkel. (Lásd Sasanid Perzsia, és a Seljuk Török Birodalom Anatóliában..., amikor Szíriát elfoglalták Antióchia régiót... annyi nyíllal terítették be az eget hogy sötét lett az ég, a 200ezres Lovasíjász egységekkel. Míg szerencsénkre Mifelénk Nyugatra a jószívű Dzsodzsi által jött Bhatu Kán..., 20-20 ezer Mongollal..., a másik 20ezres Lengelországba ment és szétszedte a Kijevi Rusz birodalmat! Magyarországnak csak azért mentek neki mert a KUN-okat befogadta akik megszegték az ígéretük a Mongolokkal szemben. Szóval mi magyarok csak a 20-ezres hobby kontingesünkel harcoltunk, és más okból mint mások. Mert a Mongolok feltettek egy kérést, azt hogy aki megadja magát és fizet adót akkor él, aki védekezik ott mindenki meghal. De a magyarokat nem tervezték bántani csak annyi volt a kérés adják ki a Kunokat!, Ha a Kunokat kiadta volna a Magyar királyság elmaradt volna a Tatárjárás mint ahogy Novgorod vára is megadta magát, kifizette az adót, és nem lett mindenki kivégezve mint Kijevben. (A másik szerencsénk az volt hogy 1241-ben Meghalt Ögedej a második NagyKán, Bhatukán még csak Magyar lakosság felét ölte le, és hazament a Kán Választásra, az Új Kán pedig másfelé irányította, aztán pedig a távolságok miatt annyi idő eltelt hogy nem jutott el az életében Bhatu Kán visszatérni, majd a Nyugati Mongol birodalom levált Dzsodzsi utódaiként - Arany Horda név alatt, amelynek már nem volt baja a Magyar Királysággal a Kunok kapcsán, mivel nem törődtek az elődeik és a FŐ -Mongol vonal akaratával, mint új Mongol független Autonóm állam.
2020. febr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!