Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért Lett Divat Mindent...

Miért Lett Divat Mindent Nagybetűvel Írni? : D

Figyelt kérdés
Csak én nem értem? A jobb oldali reklámdobozokban is ez van. : D
2010. márc. 4. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert Ez Olyan Gáz... :D
2010. márc. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a jobb oldali reklámdobozokban tök normálisnak tűnik minden. :o

Nem is tudtam, hogy divat ez, de gondolom azért mert az a divat, hogy mindent kisbetűvel írunk ( neveket is) uncsi, és kimegy a divatból :D

2010. márc. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én a "veterán személyi edzős" reklámban láttam, de ott majdnem kiszúrta a szemem. : D
2010. márc. 4. 17:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A nagybetű a neten kiabálást jelent.
2010. márc. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De Ilyenre Gondoltam, Mint Ahogy Most Írok. : D
2010. márc. 4. 20:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az angolban sok szót írnak nagybetűvel, és aki sokat ír/gondolkodik angolul, az könnyen elkaphat egy olyan anglicizmust, amit áthoz a magyarba is. Tanács? Vigyázni kell.
2010. márc. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezen vitáztam pont a napokban valakivel. Az a valaki nagyon okos, és azt mondta, hogy ez a német nyelv utánzása, mert ott ott minden főnév nagybetűvel kezdődik. Én viszont nem a főnevet írom naggyal, hanem a levélben a megszólítást, tehát a Te vagy Ön szót, vagy ezeknek a ragozott alakjait: Hozzád, Veled Önről, stb. Ezek szerintem tiszteletből így adódnak, én így szoktam. A másik, hogy a könyvek, írásművek stb. címének minden szava nagy betűvel kezdődik. pl: Légy Jó Mindhalálig. Szerintem ennek semmi köze se a némethez, se az angolhoz.
2010. márc. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát én erre csak egy dolgot tudok mondani.

Most jobb oldalt egy "pasizási tanácsok" reklám van. Ennyi az összes szöveg és kis betűvel van írva!!!! Idegbajt tudok kapni tőle, de ez még semmi. Az ékezetek helyett szivecskék vannak!


Egyébként szerintem simán a design miatt írták úgy. Sokszor amikor reklámplakátokat csinálgattam én is így írtam, mert csupa nagybetűvel túlzás lett volna, viszont nem írhattam rendesen, mint egy mondatot szokás, hogy csak az első betű nagybetű.


Ettől függetlenül remélem nem jön divatba ez is mert akkor a fiatalok így fognak írni:

Jááájjj Képzeld Tnap Vtam Abban A Cuky Plázábahn Csőnacih Akcijó Wolt Wettem Is Két Kékcsit És Egy Pinket. Olyann Szupcsiiiihh! Na Puxxxcsih!

2010. márc. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az angol helyesírás miatt van. Ott egy filmcím vagy egy könyvcím mindig nagy kezdőbetűkkel van írva. Pl: Harry Potter and Order of Phoenix. Aki sokat használja az angol nyelvet írásban, könnyel rászokik.
2010. márc. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!