Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Minek a jelképe a szivárvány?

Minek a jelképe a szivárvány?

Figyelt kérdés

Nemtudom mivan mindenki szívárványos képeket rak ki, meg szivárvány a profilképe és NEMTUDOM miért????

PLS ha valaki tudja az írja le😄😘



#vallás #szex #szín #Szivárván
2015. jún. 28. 16:53
 1/8 anonim válasza:
68%
homoszexualitást fejezi ki
2015. jún. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Valamikor a boldogság jelképe volt. Hogy manapság mit magyaráznak bele, nem tudom.
2015. jún. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A szivárvány színei a melegbüszkeségre utalnak.

A napokban fogadták el Amerikában is a melegházasságot.

Valamilyen szinten ez az elfogadást,a tiszteletet,toleranciát fejezi ki a homoszexuális emberek iránt, illetve a homoszexuális emberek is raknak ki ilyet. (Adyka esetében azért ez utóbbi elég valószínű. )

2015. jún. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem a sokszínűséget jelképezi. Meleg, biszex, hetero és a többi mind egy szín.
2015. jún. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Azt jelképezi, hogy Isten nem árasztja eel többé esővel a földet. Ezért akkor jeelenik meg amikor esett az eső.
2015. jún. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 selvian ***** válasza:
57%

Szia, a Biblia ír a Szivárvány szövetségről. Ezt Isten azért adta jelképül, mert megígérte hogy többé nem pusztítja el víz által az emberiséget.


De talán ma a homoszexuálitás jelképe lett.


1Mózes9: 12-16


"Szivárványomat helyezem a felhőbe hogy az legyen a jele a szövetségnek köztem és a föld között. Ha majd felhőt bocsátok a föld fölé, a szivárvány is megjelenik a felhőben... és nem lesz többé a víz özönné minden testnek az elpusztítására.

2015. jún. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A Biblia ír arról, hogy Isten a szivárvánnyal ígérte meg, hogy nem árasztja el többé a Földet (bocsi, ha kicsit rosszul fogalmaztam)
2021. júl. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 dav227 válasza:

A szivárvány a sokszínűség, sokoldalúság és a reménység jelképe.

Ma leginkább fentiek. Néha néha előfördul a teremtés szimbólumaként.

Szerintem a homoszexualitást egyáltalán nem jelképezi, a sokszínűség miatt használja az LMBTQ közösség.

Fontos azonban megjegyezni, hogy ez egy újkori használat ezelőtt másra használták.

Ugyanúgy a bibliai használatok is ilyen jelkéoet írnak le, teremtés, remény.

A nyelv, meg a kultúra sem néhány száz év alatt alakult ki, érdemes belevenni a korábbi használatokat is, mivel ez ágyazódott be a kúltúrába.

ápr. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!