Miért alakult úgy, hogy vidéken (kisebb városok, községek, faluk) sokkal merevebbek és konzervatívabbak az emberek, mint a fővárosban (vagy nagy megyeszékhelyeken)?
Jobban és ráadásul rosszalóan megbámulják, ha több tetoválásod van/színes hajad/nem épp szokványos ruháid. A legtöbben nem figyelnek a külsőre, 40 éves nők öreg nagymamának néznek ki, igénytelen ruhák fiataloknál is stb
Valamint azt is tapasztaltam, hogy több a homofób.
És az egy közösségben lakók számának növekedése egyenesen arányos a másik dolgával való foglalkozás csökkenésével?
Bármely emberi tárasaságra igaz, hogy minél többen vannak, annál jobban el tud vegyülni bennük az aki valamilyen szempontból különleges vagy kölönösen viselkedik.
Egy kis fős társaságban kevésbé, és ott nem is nagyon akarnak kilógni a sorból.
Régen volt jellemző, hogy a faluban mindenki ismert mindenkit. Minden ember elvolt a saját munkájával, szokatlan dolgok ritkán voltak. Ezért ha besétáltál volna egy kicsi faluba kitetováltan, színes hajjal, tele pircinggel, persze, hogy megbámultak vagy elkerülnek és még egy hétig rólad beszéltek volna, mert ez új és szokatlan dolog. Ezért voltak a pletykák is, mert a kis világukban ez volt az érdekes. Minek beszéljenek arról, hogy hogyan vágják le a tyúkot vagy teregették ki a mosott ruhát.
Ma már a faluk se a régiek, de az emberekben szerintem azért megmaradt az, hogy félnek az újdonságtól. Amit ismernek arról tudják, hogy jó e vagy rossz és szeretnek a megszokottnál maradni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!