Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Cigányozás? Van jó oldala?

Cigányozás? Van jó oldala?

Figyelt kérdés

Már tudjuk a negativúmokat..

látjátok a pozitiv oldalát is??

Mármint nem az "összes romára" gondolok hanem kivételek...(a becsületes és dolgozni akaró romákról)


2010. febr. 17. 15:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

kérdező:

"utolsonak-->nem a rasszizmusra vagyok kiváncsi"


áruld el mi rasszistát mondott az előtted szóló?

2010. febr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
neked a cigányozás és a rasszizmus miért más? mert ahogyan feltetted a kérdésedet az így is hangozhatna: Rasszizmus? van jó oldala?
2010. febr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
pozitivumokra vagyok kiváncsi nem a negativ dolgokra..
2010. febr. 17. 16:16
 14/22 anonim ***** válasza:

ja, mi benne a rasszizmus.

Rasszizmus: olyan gondolkodásmódot jelent, amely az emberek külsejében megfigyelhető eltéréseket kiemeli, ezekhez morális, társadalmi és politikai különbségeket rendel hozzá, és az így létrehozott csoportok között – feltételezett tulajdonságaik vagy értékeik alapján – hierarchiát állít fel

Tehát utálom a kék embereket mert az ember színe fehér és kész. Semmi ilyen nem volt benne.

Amúgy is, mit értesz cigányozáson? mert szerintem az ma egyenlő a rasszizmussal, legalábbis a felsővezetés szerint

2010. febr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Bocsi, de nem túl egyértelmű a kérdésed.

Van-e jó oldala a cigányozásnak? Ha erre szó szerint akarok válaszolni, akkor az a "jó" oldala, hogy aki cigányozik, az megkönnyebbül, mert a saját hibáival nem kell foglalkoznia, és felsőbbrendűnek érezheti magát. Illetve egységben érezheti magát a többi cigányozóval, s így együtt esetleg megfogalmaznak egy olyan morált, ami szerintük jó. Esetleg be is tartják, bár ez nem biztos.

Vagy azt kérdezted, hogy vannak-e jóravaló cigányok?

Hogyne lennének, én is találkoztam sokkal. Nem jobbak és nem rosszabbak, mint a többi ember.

Arról hogy kevés munkalehetőség van nem ők tehetnek, hanem a drága kapitalizmus, ami mindent gépesít, összevon, áttelepít, meg az idióta állam, ami ennek aláveti polgárai jólétét.

2010. febr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
úr isten, mi pozitívuma lehetne. áruld már el mégis milyen pozitívuma lehet annak, hogy egyes élősködőkből elege van a népnek, és a kocsmában hangot ad ennek. mert amúgy előre lépés úgysem születik. ha valaki felemeli a hangját, vasárnap a naplóban ő lesz az ország szégyene
2010. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Tehát a kérdésed, hogy mi a cigányozás pozitív oldala?


Szerintem az, hogy az ember, természeténél és ősi túlélési ösztönénél fogva sztereotípiákkal igyekszik megvédeni magát a kockázatoktól. Ha egyszer megégette magát, akkor attól kezdve nem teszi semmilyen testrészét a tűzhöz, akkor sem, ha valószínűleg találna egy-két ritka kivételt. A ritka kivételek sajnálatos áldozatai a sztereotíp gondolkodásnak, de még így is többet nyerünk vele, mint vesztünk. Tökéletes módszer nincs, ezt a kis "veszteséget" le kell nyelnünk.

2010. febr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul tettem fel a kérdést...

azt nem értem hogy miért kell egy kalap alá venni öket ha nem mindegyik olyan amilyennek hiszitek?!

2010. febr. 17. 18:41
 19/22 anonim ***** válasza:
56%

"Arról hogy kevés munkalehetőség van nem ők tehetnek, hanem a drága kapitalizmus, ami mindent gépesít, összevon, áttelepít, meg az idióta állam, ami ennek aláveti polgárai jólétét."

Te fa*szfej!

az rendben van h elmegy lopni, de miért kell megölni az adott egyént 1000 ft-ért??

erre válaszoljál már ha annyira tisztában vagy a jelenlegi helyzettel!

remélem ha lányod van megofgják egyzser erőszakolni a cigányok, ha meg fiad akkor agyonütik egy telefonért!

az ilyen gyökerek miatt tart itt a helyzet, mert jaj nincs velük baj, ők nem tehetnek semmiről

, persze a szlovákok is azért falazták őket körbe, meg azért zavarták el őket az olaszok is mert nicns veluk baj, nicns az istenfas*zát nincs!

és most kezdd el játszani az agyad, h jaj h lehetek ilyen h káromkodok....

2010. febr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

21.51eshez még azt hozzá tenném, hogy gyakorlatilag a középkor óta csak a baj van velük és kitiltják őket mindenhonnan, mert nem képesek alkalmazkodni. Inkább letáboroztak az erdőben már akkor is és leszúrkálták azt, aki beléjük botlott. Működött is szépen, tudták azért hol a helyük, erre jött a jaj szegény cigánykák ez igazságtalan, semmiről sem tehetnek politika erre tessék most ide jutottunk.


Ha több száz év alatt nem tudtak velük mit kezdeni, akkor azt nem úgy kellene kezelni, hogy tanulság, nem pedig hülyeség?

2010. febr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!