Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Alkudozni apróhirdetéses...

Alkudozni apróhirdetéses oldalakon megszokott, vagy bunkóság?

Figyelt kérdés
nem gyakran vásárlok magyar apróhirdetéses oldalon, arra lennék kíváncsi ha meglátok valamit ami kéne és ha rákérdezek hogy aktuális-e majd közlöm hogyha nem lenne rá jelentkező én x összegért elvinném ami a megadott ár alatt van valamennyivel, hogy szokták általában fogadni, bunkóságnak hat ez?
2015. márc. 23. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogyha a megadott ár irányárként van feltüntetve, akkor semmi gond nincs az alkudozással, fix árnál teljesen egyénfüggő, de legrosszabb esetben is maximum közlik veled, hogy az ár fix, nem alkudható. ( de olyan esetben ahol leírásban, illetve bárhol máshol feltüntetik, hogy nem alkudozható, ott negatív visszajelzés is várható akár.)
2015. márc. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Udvariasan célszerűbb megkérdezni, hogy az ár irányár-e, ha nincs az kiírva. Nyilván akkor is lehet kulturáltan érdkelődni, ha azt írja a hirdetésben, hogy fix z ár, ilyenkor meg lehet pendítnei, hogy téged nagyon érdekel, még ma mennél érte, de csak X ft-ot tudsz adni (pár ezerrel a meghirdetett ár alatt, ha kicsit nagyobb értékű), az megfelelő-e az eladónak? HA azt mondja, hogy nem, akkor megköszönöd, még meggondolod.
2015. márc. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én mindig alkudozok, persze reális keretek között. Én árulok valamit velem is ugyan ezt teszik.
2015. márc. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Épp a minap bocsátkoztam eszmecserébe egy hölggyel facebookon ebben a témában...a véleményem itt is él:

"Kedves xy, igen, az ár az eladó magánügye...ugyanúgy ahogy az üzletben...ott is lehet 2-3-5-800% a haszon, az viszont az én(vevő) ügyem, hogy mennyit vagyok hajlandó érte adni...a közös ügyünk pedig ennek megvitatása és az esetleges kompromisszumot követően az üzletkötés. Szóval én abszolút támogatom az alkudozást, főleg ha használt cikkekről van szó...(az irányár is azért irányár, mert érdeklődés függvényében lehet alá menni).

Példának okáért...én veszek egy xyzzs123 típusú éjjeli lámpát a szaküzletben 18 000ft-ért, majd megtudom, hogy ugyanez a típus 87 másik üzletben csak 3900Ft, akkor ez nem azt jelenti hogy a termékem 18 000ft-ot ér és 16 000-ért túl tudok rajta adni, hanem azt, hogy bizony jól át***tak. Én erre céloztam."

2015. márc. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
megszokott .. nem veszíthetsz vele max. azt mondja hogy nem lehet alkudni...
2015. márc. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én plázában is szoktam alkudozni ha drágább dolgot veszek. Általában szoktak engedni egy kis beszélgetés után a főnökkel. Pl a múltkor egy drágább parfümre adtak 20%-ot Marionnudban.
2015. márc. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát emberek őszintén nem tudom hogy mennyire lehet általánosítani de eddig 3 esetben próbáltam és abból 2nek az volt a reakciója hogy még vissza sem írt...pedig udvariasan kérdeztem rá
2015. márc. 28. 17:09
 8/9 anonim ***** válasza:
akkor az egyenlő azzal, hogy nincs alku
2015. márc. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
tudom mit jelent, csak azt hittem válaszra méltatnak
2015. márc. 28. 19:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!