Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapest 15. kerület milyen a...

Budapest 15. kerület milyen a környék?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek itt élni.
2010. febr. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

15. kerület?

Egyesek már ki is merik írni a nevét Rákospalota.

Budapest egyik legnagyobb gettója. Már a nevéből is látszik rákos, tehát fertőzött. Plusz a keleti részét Piócásdűlőnek nevezik, no comment.

Olyan mint egy falu, csak sokkal ótvarabb. Mondjuk kb. a 10%-nak lehet élni, de én oda tuti nem mennék be, csak busszal, de le nem szállnék.

Egyszer majdnem odaköltöztünk, nagyon para volt!

És egyes területein még busz sem jár, valamint a kocsmákban vizezett bort kapni!


"Inkább mennék malomba,

lennék inkább dakota,

vagy albán katona,

de SOHA SOHA SOHA,

nem lenne a hazám Rákospalota."

2010. febr. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

A legenda szerint:


"Egyszer egy fejedelem betévedt egy mocsárba, ami tele volt gyíkokkal, rákokkal és piócákkal. Így szólt a lovához:

- Na Pali, micsoda gettóba értünk már hümma!

A ló bólogatott. Megálltak és elkezdtek egy palotát építeni a mocsár közepére, de az mindig félúton elsüllyedt. A fejedelem így szólt a lovához:

- Na Pali, itt még egy palota sem épül fel, akkor egy gettó ez biz!

A ló megint bólogatott. A fejedelem éhes lett ezért megevett 4 rákot és elment a közeli kocsmába, így szólt a hobbit kocsmároshoz:

- Itt Rákospalotán mindenki hobbit biz?

Erre így szólt a hobbit:

- Diplomatikusabban urambátyám. Nem Rákospalota, 15. kerület. Ahogy nem cigány, hanem roma, adjonisten!

A fejedelem megitta a bort, aztán rájött, hogy ez vizezett. Majd rájött, hogy eltévedt, volt nála egy térkép elkezdte hát keresni, hogy hol van. Így gondolkodott magába:

- Mi lehet az, ahol sok a rák és a pióca, gettó és mocsár van mindenhol, a bor vizezett és a lakók hobbitok?

Megvan! Ez Rákospalota.


Így a fejedelem végül is hazatalált, és kihirdette az országába (Újpesten), hogy húzzanak egy nagyon magas falat, ami elválasztja a vidéket Rákospalotától, pontosabban a 15. kerülettől."

2010. febr. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

23:54 - Hadd pontosítsak: 15. kerület = Rákospalota + Újpalota + Pestújhely


Ahol én lakom, az a környék Rákospalotán belül BIZTONSÁGOS!

Az egyetlen probléma, hogy télen nem takarítják rendesen az utcát a hótól.

2010. febr. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom sok a gyökér a válaszolók között. Olyan hely mint bármelyik másik, vannak jobb, és kevésbé jobb részei.
2010. febr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

23:54 - Egyes területein busz se jár... Na az ilyen kényelmes nyápicok miatt mondják a vidékiek, hogy a pestiek bunkó parasztok, szégyen, tudod, az ilyeneknek tanyán lenne a helye, ott aztán megtanulnád, hogy nem rossz valami attól, hogy nincs a szádban minden.


Én szeretem Palotát, mert csendes, tisztább, mint a belváros, nem olyan szennyezett (az én bronchitisre hajlamos szervezetemnek), és nem zúg a fülembe a közlekedés zaja, van busz, villamos, vonat, éppen metró nincs, de minek, ha metró kell, busszal vagy vonattal 10-15 percen belül van. Ha nincs hó-jég vagy más közlekedési akadály, 1 (max. másfél) órán belül a város bármely pontjára oda lehet érni. Aki ezt nem tudja, az rosszul ismeri a közlekedést, magára vessen. Én itt születtem, itt nőttem fel, megtanultam.


Soha nem élnék a belvárosban. Az nem az én világom.


Igaz, nem vagyok nagy sport-szurkoló, de van egy REAC-unk is.

2010. febr. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

A 15. kerület egy élhető hely, nem szabad hasonlítani semelyik gettóhoz sem!

Attól, hogy van 1-2 pár cigány, az nem tesz semmit gettóvá.

2018. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 rodim válasza:

Újpalota szerintem sokáig méltatlanul alul volt értékelve. Jó koncepció alapján kialakított lakótelep, kicsit kiesik, de nem annyira, mint mondjuk a Havanna és a lakosság összetétele sokkal jobb, mint pl. Kispesten. Reális, hogy elszálltak az árak.



A "Kertváros" (Rákospalota és Pestújhely nagy része, szégyen így nevezni, mert pozitív érzetet kelt az elnevezés) viszont egy fertő, a házak min. 50%-a szilárd tüzelésű, a nagy részükben illegális anyagokkal (bútorlapok, műanyag) tüzelnek. A környék eleve lehangoló, ocsmány vityilók szinte mindenütt, az embernek bemenni sincs nagy kedve.


Az "Ófalu" nagyon el is van cigányosodva, főleg a Rákos Út környéke, kiemelten Oroszlán utca, Eötvös Utca és környéke. Amíg ott éltem, bárhonnan mentem haza busszal, minden roma ugyanott szállt le, mint én. Ők kivétel nélkül műanyaggal, PVC-vel, szeméttel tüzelnek, a környék levegője télen életveszélyes, 5 perc séta 2 doboz cigaretta, szellőztetni nem lehet soha. Persze nem mindegy, hogy tőled hány házra és hány szegény/roma él, hány kéményből tolja a halálos füstöt.


Nem véletlen, hogy az OMSZ légszennyezettségmérőt a kerület legtávolabbi szegletébe telepítették, ha itt lenne, megverné a borsodi értékeket is, mert itt nagyon sok ház van és hatalmas az illegális tüzelés aránya.


"Halálvölgy" lenne a környék reális elnevezése. Az újabb házas környék Újpest felé (Károlyi Sándor utca környéke) kicsit talán élhetőbb, ha egyáltalán érdemes osztályozni.


A kertes házas résznél bármi jobb, érdemes Szentmihály, vagy akár a 17-ik kerület újabb építésű részei felé menni, ott akár 5 évvel is tovább élhetsz, ha nem szívod évtizedekig a mérgező levegőt.

2019. febr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!