Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem vitték el a szemetet...

Miért nem vitték el a szemetet a kukások?

Figyelt kérdés
Tegnap este kitettem a kukát, és ma reggel bosszankodva láttam, hogy hozzá sem nyúltak, ugyanolyan szögben áll, ahogy este hagytam. Szeméttel tele. Az utcán másokét láthatólag kiürítették, bár mikor mentem a buszmegállóba, láttam egy olyat, amit szintén érintetlenül hagytak. Most ez mi? Tudom, röhejes a kérdés, de nagyon bosszantó.
2015. febr. 18. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Befizetted a számlát? Ha igen, akkor hívd fel a szolgáltatót, és el fogják vinni. Nekünk zöldhulladékkal volt ugyanígy, kiraktuk a zsákot, és nem vitték el. Kiküldtek egy autót és szépen begyűjtötték.
2015. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy lehetséges ok: ha nehezen nyitható, mert odafagy a tető, nem szoktak bajlódni vele.

Velünk történt már ilyen, mikor visszafelé jöttek, akkor kérdeztem meg, hogy mi az ok. Kipróbáltam, valóban erősen oda volt fagyva. Azt mondták, hogy azért nem erőszakolják a nyitást, mert sérülést okozhatnak (megreped a fedél stb.). Azokkal együtt jártam így, akik este tettük ki az edényt.

Mivel úgyis szemetes-zsákokban tesszük a kukás edénybe a szemetet, azóta, ilyen hajnali fagyos időkben, a felső szemetes zsák széleit a tető alá "csíptetem"; így nem fagy oda a fedél.

Megismétlem, ez is csak egy lehetséges ok.

2015. febr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A számlát rendesen fizetem, és a fedél sem volt lefagyva... úgyhogy egyelőre rejtély a dolog.
2015. febr. 18. 19:51
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, a rejtély megoldásához nincs saját tippem; de javaslom, hogy érdeklődj a szállító cégnél.


Célszerű, mert, ha meg tudják indokolni, akkor tisztázhatod a helyzetet, illetve elkerülheted, hogy ismétlődjön; és szükséges is, mert nálunk például heti egy alkalommal van szemétszállítás, és egy ingatlan elől legfeljebb 1 db, legfeljebb 110 literes edényt ürítenek. Nem tartják számon, így akkor sem ürítenek többet, ha előtte két hétig nem is volt kitéve az edény, mondjuk nyaralás miatt. Viszont lehet vásárolni feliratos, 80 literes zsákot, aminek az ára kb. 3 heti ürítés díja; ezt elviszik, hiszen a zsák megvásárlásával ki van fizetve a díja. (Egyébként: bőven.)

Nem tudom, hogy nálatok hogy van, de ha ott is extra-díjas a többlet, vagy nincs több szabványos edényed, viszont csak azt ürítik, akkor nem csak bosszantó lesz, hanem ráfizetéses, illetve nehezen megoldható is.

2015. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!