Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapest vagy Szeged a jobb hely?

Budapest vagy Szeged a jobb hely?

Figyelt kérdés
2014. nov. 24. 16:28
1 2
 1/12 Zenon ***** válasza:
90%

Attól függ. Szeged kevésbé "zűrös", nincs tele annyi külföldivel és nem annyira piszkosak, szemetesek az utcák.

BP viszont világváros, rengeteg szórakozási lehetőséggel, talán itt könnyebb állást találni, és kicsivel jobb a fizetés (igaz az élelmiszerárak is magasabbak vidékhez képest), szóval kétesélyes. Mindkettő jó, talán Szeged szebb, nyugisabb.

2014. nov. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Szegeden is sok a külföldi, főleg egyetemisták, de ez nem baj, sőt. Plusz szórakozni itt is elég sok helyen lehet. A többi dologban egyetértek az előzővel.
2014. nov. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

Budapesten több lehetőség van. Hogy miben? Mindenben.

Szeged csak akkor jó, ha van biztos megélhetésed...

2014. nov. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 megadex válasza:
100%

Az a nagy büdös helyzet, hogy mindenütt csak akkor jó ha van biztos megélhetésed.. Budapesten is..

Egyébként csak tengődsz, amit nem igazán lehet életnek nevezni :(

2014. nov. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
92%
Én Szegeden lakom, de nem szívesen költöznék Pestre. Itt bicajjal bent vagyok a belvárosban 15 percen belül. Általánosságban sokkal jobb a közlekedés erre akár tömegközlekedéssel, autóval mész. Pesten viszont sztem sokkal rosszabb , bicajjal menni életveszélyes lehet abban a forgalomban. Nem hinném hogy Bp-en sokkal többet keresnek, viszont az árak ott valamivel magasabbak szóval megélhetés szempontjából egyik sem kedvezőbb. Munkahelyet viszont Bp-en könnyebb találni. Egyébként Szegeden minden megvan, ami Bp-en is. Vannak szórakozóhelyek, pláza stb. És elég normálisan néz ki a város, főleg a belváros.
2014. nov. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vikó456454 válasza:
74%
Én 5 évig laktam Szegeden, egyetemistaként. Nagyon imádtam. Pont az a város, amelyik nem túl kicsi, de nem is túl nagy. Nincsenek olyan hatalmas távolságok, mint Pesten. Valóban nagyon jó a közlekedés, rengetegen járnak biciklivel, de akár gyalog is. Szerintem gyönyörű és imádnivaló. Fontos azért, hogy hány éves vagy, az életednek milyen szakaszában vagy,hogy honnan akarsz elköltözni és miért. Szeged szerintem pont átmenet egy kisváros és Bp.között. Persze Pesten tényleg sokkal jobbak a munkalehetőségek. Viszont pl. egy albérlet drágább is Pesten. Ha Szegeden nem a belvárosban él az ember, hanem csak egy kicsivel kintebb levő részen, már olcsóbb az albérlet, és ez nem azt jelenti, hogy lepukkantabb is, lehet ez egy újépítésű lakópark is. Persze Pesten meg végtelen számú lehetőség... De úgy gondolom nehezebb is megszokni, mint Szegedet. Bevallom én az 5. év végére úgy éreztem, hogy már kinőttem Szegedet, és nem tud újat mutatni :))
2014. nov. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
én szegedi vagyok, és tényleg sok minden van itt: nem csak plaza, meg szórakozás, hanem vakok intézete, siketek iskolája, koraszülött osztály, fogyatékkal élők otthona, fürdők, szép játszóterek. minden mi szem szájnak ingere, és amire nem is gondolnál, mert nincs rá szükséged...
2014. nov. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%
Szeged sokkal unalmasabb. Mindenféle szempontból.
2014. dec. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Szeged is, Pest is csak a magyar viszonyok közt jó hely!

Világviszonylatban sehol sincsenek, európai szinten meg a futottak még kategóriák...

Magyar szinten kiemelkedőek, talán még Győr meg Debrecen ami eléri ezt a szintet...

2019. jún. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó: Hát, azért futottak még kategóriásnak egyiket se mondanám... és a turisták se, akik itt jártak.
2019. jún. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!