Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A törökök tényleg kedvelnek...

A törökök tényleg kedvelnek minket magyarokat?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 13:41
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Az egyik tanárom azt mondta, lehet, hogy hülyeséget beszélt, hogy a törökök minket az unokatestvéreiknek tekintenek. Egy ismerősöm, pedig azt, hogy "szeretnek" minket. Kíváncsi vagyok, hogy tényleg, így van.
2010. jan. 29. 13:43
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Így van, sok más nép/népcsoport is a rokonának tekint minket, amin meglepődnél. Turk népként tartják számon a magyarokat.

Egyedül nálunk merült feledésbe ez a rokonság, hála a finnugorizmus marhaságnak.

2010. jan. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó válaszoló! Pont úgy gondolkodsz mint én :D Én is pont ezt a választ írtam volna :D
2010. jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kint voltunk törökben, nagyon kedvesek voltak, és tényleg rokonoknak tartanak. Nem feljtették el a magyar-török viszonyt.
2010. jan. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer mi is ázsiából származunk, nem nehéz rokonságot találnunk. Azért az is igaz hogy ha mi ültünk volna 150 évig a törökök nyakán mi is jobban szeretnénk őket. De az is igaz sok kulturális értéket kaptunk a törököktől többek között a fürdőkultúrát pld. És alig pár évvel a kiűzetésük után, befogadták a Rákóczi Szabadságharc menekültjeit, mint jó rokon.
2010. jan. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%
Amikor az iskolai csoporttal kint voltam Spanyolországba, ott voltak sok országból(vagy 10 Európai ország), köztük törökök is. Amikor megtudták hogy magyarok vagyunk odajöttek és mindegyikük végigölelt minket, egész végig velünk voltak, amikor kajáltak is, mindig minket hívtak oda és a sajátjukból kínáltak mindig. Ezt más népekkel nem csinálták meg, csak velünk volt ilyen baráti viszony.
2010. jan. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
IGEN
2010. jan. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Így szólítottak Izmírben: a legnyugatibb rokonaink!

Olyan vendéglátásban volt részünk, hogy álmodni sem mertem volna.

2010. jan. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Írországban élek, itt is van török bőven. Én is meglepődtem, mikor megtudták honnan jöttünk, szinte a nyakunkba ugrottak.:D Annyira édesek, és a gyerekeknek is jó példát mutatnak, nagyon szeretik egymást a török-magyar gyerekek.:)
2010. jan. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Naná hogy kedvelnek...csak Egert ne emlegessük nekik ;)
2010. jan. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!