Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen híres vagy kevésbé...

Milyen híres vagy kevésbé híres népdalokat ismertek és mely előadóktól? Mióta léteznek a népdalok? Előfordul időnként ezekben is a szabadszájúság?

Figyelt kérdés
2014. okt. 24. 04:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Figyelmedbe ajánlom a Google barátunkat, meg a youtube-t.
2014. okt. 24. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sok népdal van, és sok előadó is van/volt.

Humor és kétértelműség előfordul bennük, de ha szabadszájúság alatt trágárságot értesz, az nem.

2014. okt. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor viszont Palya Bea dala Mindenkinek k. anyja című szerzeménye?

Első válaszoló teljesen igazad van de gondoltam valakinek több információja van.

2014. okt. 24. 10:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még ennek a Payának a dalát. De biztos, hogy nem népdal! A népdalok 150-200 éve keletkeztek. Akkor nem káromkodtak, és semmiképpen nem szidták senkinek az anyját.
2014. okt. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pietrosol ***** válasza:

Sziasztok!


Kérdező!


Ha a változatokat figyelmen kívül hagyjuk, nagyjából 200000-250000 népdalunk van. Döntse el ki-ki, hogy melyeket tartja híresnek. Népdalaink a nyelvünkkel egyidősek. Tehát nem 150-200 évesek, csak azóta folyik a szervezett kutatásuk.


Amúgy itt egy kimondottan trágár, bár inkább vicces: https://www.youtube.com/watch?v=VtZLTTLK8lg

2014. okt. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A népdalok nem 150-200 éve keletkeztek, hanem akkor kezdték el gyűjteni őket. A kettő között különbség van. Vannak "trágár" népdalok is (néprajzos vagyok, néptáncos, és énekes szóval tudom miről beszélek:D ). Ilyenek például a csujogatók (pl: https://www.youtube.com/watch?v=VtZLTTLK8lg). :) De vannak népdalok is, amikben vannak trágárnak mondható kifejezések. "... ha nem adtak alamizsnát telesz@rtad a tarisznyát, telesz@rtad a tarisznyát. Láttam kecskét ződ ruhába, verd az orrod a lyukába, verd az orrod a lyukába...". Vannak finomabb utalások, mint például: https://www.youtube.com/watch?v=UqUVzA8CBI4 De én ezeket inkább pajzánnak, mint trágárnak mondanám. Ha gondolod tudok még hozni példákat. :D Népdalok pedig... rengeteget ismerek. :D Nekem a kedvencem a Bakator zenekar, Szalonna és bandája, Zagyva banda, Szeredás, Fonó zenekar. Most így hirtelenjében akik eszembe jutnak. De ha pl beírod, hogy kalocsai népzene, vagy kalocsai mars, vagy hajdúsági, küküllő menti, széki, szilágysági, hortobágyi stb stb ki fog dobni egy csomót. Lehet válogatni. A népdalok egyébként azóta léteznek, mióta létezi a nyelvünk. :)
2014. okt. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!