Budapesten miért régi házak találhatóak a központban? Miért nincsenek ott amerikai típusú épületek?
Ja, dózeroljunk le mindent, minden szép, igényes épületet, romboljuk le Budapest évszázados arculatát, és húzzunk fel egysíkú, ugyanolyan szabványépületeket! Tök jó lenne.
Amúgy meg rossz kategóriában vagy
Szia!
Települések többnyire úgy jönnek létre, hogy a bővülés belülről kifelé halad térben és ez időben úgy mutatkozik meg, hogy a korábban épült házakat a város szívében találod. Mivel Budapest korábban sem volt mondjuk New Jersey, ezért a korszellemnek megfelelő épületeket láthatsz a központban.
Mert Európában és Amerikában máshogy fejlődtek a városok.
Európa: Megépült a középkorban a belváros (Budapesten ebből csak a vár maradt meg), majd tovább építkeztek a következő századékoban (lásd: belvárosi emeletes házak), a város szélei meg a XX. században épültek be (lakótelepek, lakóparkok, kertes házak).
Amerika: A városok nem maguktól fejlődtek, hanem megtervezték őket. Ezért vannak széles utcák, és az utcák négyzetrácsosak. A belvárosban magas felhőkarcolók, a külvárosban kertvárosok.
Nem tudom miért pontozták le azt, hogy faházak vannak az USA-ban, itt vannak képsorok arról, hogyan készül ott egy ház. Csak az alapjuk beton, a többi fa. Csak a városi felhőkarcolók készülnek betonból.
Budapest belvárosa kicsit régebbi, mint az USA. Már csak ezért is nehéz lett volna másolni.
Ezzel szemben találhatsz számos USA-beli várost, ami kísértetiesen hasonlít egy európaihoz, akár részben Budapesthez is. Még a nevében is: "New" York, "New" Jersey, Phoenix, stb. Sőt, az ottani városokban hamar az is kiderül, hogy ez nem véletlen: olyan náció (volt) a lakosság zöme.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!