Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért terjeng ennyi sztereotíp...

Miért terjeng ennyi sztereotípia, előítélet a rocker, punk, metalhead és goth szubkultúrákról?

Figyelt kérdés
Mint metalhead sokszor találkozom olyan emberekkel akik teljesen hamis világban élnek, hamis képzeteket alkotnak...

2014. aug. 28. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb mindennel így van, ami egy kicsit is eltér az általános közízléstől.

A legtöbb ember hall valamit, aztán nem veszi a fáradtságot, hogy utánanézzen, meg hát ugye ott van az általánosítás is..

2014. aug. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Már ne is haragudj de mindenről terjed sztereotípia ami valamennyire igaz is:

a cigányok lopnak

a melegek gyakran váltogatják parnereiket

a katolikus papok pedofilok



Te is ugyanúgy használod az egyes emberekre ezeket a sztereotípiákat mint bárki más, attól, hogy te goth/rocker vagy és a saját szubkultúrádat akarod védeni te még nem leszel jobb.

2014. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1 - Minden csoportról, embertípusról, szubkultúráról, mainstream kultúráról, társadalmi csoportról, életkorról, nemről, nemzetiségről, stb. is vannak sztereotípiák (talán kivételek azok a csoportok amik túl kevéssé ismertek ahhoz, hogy egyáltalán tudjanak a létezésükről az emberek). Nyilván azért tűnnek fel neked jobban az említettek, mert érintett vagy, de ha kifelé figyelsz, egy csoport sem ússza meg a sztereotípiákat.


2 - Minden csoportban vannak negatív értelemben véve kirívó, visszatetsző, amolyan "két lábon járó negatív sztereotípia" alakok. Ők rendszerint a kisebbség (néha csak pár tag a csoportból) de ugye ők a feltűnőek, rajtuk szokás felháborodni és viselkedésüket az egész csoportra kivetíteni. Az emberek sémákban gondolkoznak.

2014. aug. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A sztereotípiák arra vannak, hogy az ember jobban megismerje a világot, mert egyszerűbb kategorizálni dolgokat, mint mindent megjegyezni külön-külön. Ezzel az is együtt jár, hogy ha olyan tapasztalatok (vagy környezet) vannak, akkor negatív sztereotípiák is kialakulhatnak. Ez kb együtt jár az emberi léttel, biztos neked is vannak ilyen dolgaid (szőke nő, cigány, homi, kutya, macska, lengyelek a lolban stb)


Amúgy nekem is volt egy csomó előítéletem a magadfajtákkal szemben, amíg úgy két éve néhány véletlennek köszönhetően meg nem ismertem egy goth csajt, aki azóta igen jó barátom lett. Bár az utcán még megnézem ha valaki a full fekete öltözetben elsétál mellettem, de már nem tartom a távolságot ha látom, hogy normális ember.


Bár biztos, hogy az én kinézetem miatt is vannak előítéletek az emberekben. Na mindegy, ahogy Eminem mondta: if you nice to me, i nice to you.


Haha ilyenkor érzem, hogy megéri pszichológiát tanulni :D

2014. aug. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bellatrix:3 ***** válasza:
89%

Azért, mert az embereknek egyszerübb bélyeget/ cédulát akasztani az embertársaikra. Ahelyett, hogy jobban megismernék őket. Az eféle szubkultúrák tagjai valamilyen módon lázadnak a normalitás ellen.

Mellesleg én is egy szubkultúra tagja vagyok. És fontosnak tartom az önkifejezést. Azért bántó az ha az emberek az utcán megszólnak és megbélyegeznek. Trógernek és sátánistának neveznek, csak mert nem ismernek. Semmit nem tudnak rólad. Könnyebb nekik lenézni és elfordúlni.

Aki azzal fejezi ki magát, ahogyan öltözik egyfajta bátorságra vall, mert fel meri vállalni önmagát. Nem hagyja, hogy a környezete, esetleg a társadalom befolyásolja.

Erre csak ennyit : [link]

2014. aug. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
96%

azért mert az emberek nem tudják elviselni, hogy mi rockerek/punkok/skinheadek stb. máshogy nézünk ki mint a megszokott. Én 90%-ig biztos vagyok abban, hogy mi jobb emberek vagyunk....

De mindegy ez az én véleményem....

a másik pedig az, hogy állatoknak hisznek minket a zene miatt amit hallgatunk....

2014. dec. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Azért, mert sok olyan ember van, aki nem ismeri ezeket a műfajokat. Csak rájuk néz, vagy hallotta ismerőseitől/barátaitól, hogy a rock/metal/punk sátánista/rossz, és ezért rögtön annak bélyegezi meg a rajongókat. Az ilyen emberek beszűkültek egyébként.
2019. jún. 30. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!