Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől csökkent harmadával a...

Mitől csökkent harmadával a Nemzeti látogatottsága Alföldi távozásával?

Figyelt kérdés
[link]
2014. aug. 14. 20:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%

A színház drága, elsősorban a pénzes emberek látogatták, akiknek szabadideje is van.


Alföldi szellemisége miatt elsősorban a balliberális elit látogatta a színházakat, most, hogy elment, a jobboldali értelmiség jár elsősorban színházba.

2014. aug. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%
Lehet, hogy kevesebb lett ott a bu zi, de ezek szerint a bu ziság meg a gazdasági eredményesség között van valami érdekes kapcsolat, egyenes arányosság.
2014. aug. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%

Kulturálisan egyre színesebb a főváros, most már a kultúra fogalma nem merül ki a nemzeti színházzal. Ebben a tekintetben is Tarlós valóban sokat tett a városért!

Alföldi Budapesten kezdte, elég ismert tv személyiség is, így nagyobb bázisból meríthetett és nem csak a darabjaival, hanem a személyiségével is sok embert vonzott az előadásokra.

Bár elég megosztó a tevékenysége ( pl horvátoknál vendégeskedő rendező a horvátoknál is kiverte a biztosítékot, elég erős nemzetközi visszhangja volt itthon kevésbé lehetett hallani róla).

2014. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Sok dologgal függhet össze. A nézők nem az igazgató személye miatt járnak vagy nem járnak színházba, ilyen hülyeségeket legfeljebb a média hint el. Lehet a nézőszám esése mögött egyszerűen az is, hogy az újdonság varázsa elmúlt. Egy vadiúj színház, pláne ha az egy agyonreklámozott Nemzeti Színház, nyilván nagyon felkapott lesz pár évig (legalább egyszer egy csomóan meg akarják nézni), aztán visszaesik a többi közé, és egy színház lesz a sok közül.
2014. aug. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
66%
Azért mert újabban csak ilyen újnáci szemetet szoktak ott mutogatni az értelmes emberek azt meg nem kajázzák.
2014. aug. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Mert Alföldi előadásait többnyire csak liberálisok nézték.
2014. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

ma 21:29


De véletlen pont az igazgatóváltás utáni évadban történt. Mikor előtte jobb volt évekig.

2014. aug. 14. 22:34
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mert Alföldi előadásait többnyire csak liberálisok nézték."


Ennek semmi értelme.

Eszerint nincs annyi konzervatív, mint liberális?

Vagy a konzervatívoknak nincs igénye a színházra?

Mi az összefüggés aközött, hogy Alföldi alatt liberálisok jártak oda és hogy most meg hogy nem ő van, nem jár a liberálisok helyett más sem?

2014. aug. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Elmúlt 20 évben sok minden megváltozott, ahogy a főáramú liberális kultúr körök irányították Budapestet az előző 20 évben, úgy lett színesebb a város az utóbbi pár évben. Idő kell még az emberek felfedezik a változást.

A liberális kultúrkörök is megmaradtak, de már megjelenhetnek mások is mellettük.

2014. aug. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Látod kedves kérdező, feltettél egy kérdést, de nem kaptál rá normális választ a politikai agymosottak miatt akik sem Alföldi, sem Vidgynánszky alatt nem jártak a Nemzetiben.

Liberális vagy konzervatív színház nem létezik, ezt mindenki tudja aki már volt valaha színházban. Azért különös a Vidnyánszky-konzervatív színház vonal, mert ő soha nem volt konzervatív színházi szakember. A stílusirányzat amit követ jóval modernebb és fiatalabb, mint Alföldié aki viszonylag klasszikus brechtista színházat vezetett. Ez pedig az előadásiban is megjelent, de ezt csak az tudja aki járt is az előadásokra, nem csak politikai oldalakról tájékozódott. Elnézve azok névsorát akik a következő évadban a Nemzetiben rendezni fognak, folytatódik ez az irányvonal.

Vagyis ezek a 'konzervatív körök' igencsak pofára fognak esni, ha felfedezik maguknak a színházat. Bár szerintem ez már tavaly november, december környékén megtörtént, visszagondolva ennek a konzervatív közönségnek a rekreációira. (Ennek hatására mondott fel Eperjes Károly is.)

A kérdésedre válaszolva: az egyik válasz az eddigiekkel összefügg. Akik várták Vidnyánszkyt egy 'konzervatív színházat akarnak (legalábbis amit ők konzervatív színháznak gondolnak, nulla színháztörténeti ismertekkel) ők pofára estek. A modern színházra nyitottakat sikerült elüldözni. Tehát a két szék között a földre esést sikerült produkálni. A másik válasz egyszerűbb. Kineveztek egy olyan csapatot a főváros egyik legnagyobb színházának élére, akiknek semmi tapasztalatuk nincs fővárosi színházakkal(nem ismerik a túlzott versenyhelyzetet). A tapasztalat hiánya pedig csúnyán vissza tud ütni.

2014. aug. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!