Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Te milyen témájú könyvet...

Logout99 kérdése:

Te milyen témájú könyvet olvasol szívesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! MINDENKI véleményére kíváncsi lennék. Ti milyen témájú könyveket olvastok szívesen? A válaszotok mellé ha kérhetném a kort és a nemet per jellel elválasztva :) ( 22/F )

Köszönöm szépen a segítőkész válaszokat!



2014. jún. 24. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Hú, mikor milyen hangulatom van, jöhet sci-fi (Asimov), szeretem a kicsit elvontabb műveket, pl Az Úr sötét anyagai trilógiát, A kis herceget; a fantasyt, a horrort, Stephen King könyveit. Emellett nagyon szeretem a klasszikusokat is, Hugót, Jókait, Shakespeare-t, Tolsztojt és még sorolhatnám. Kedvelem az antik drámákat és Szabó Magda műveit is szívesen olvasom :) Idáig csak egy könyvvel találkoztam, ami kifejezetten nem tetszett. 17/f
2014. jún. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fantasy ( Narnia, Az Úr sötét krónikái, stb. ), regény ( Egri csillagok ), kaland ( Az Ezüst-tó kincse )
2014. jún. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szeretem:

YA

fantasy

krimi

szépirodalom

történelmi regény

családregény

történelmi leírás

tudományos ismeretterjesztő

életrajzok

útleírások

expedíciókról, hegymászásról szóló könyvek (különösen a "hideg" könyvek, Északi-sark, Déli-sark, Grönland, Alaszka, de szeretem a történelmi felfedezőutak leírásait, naplóit (Cook, Drake, stb.), meg a sima túléléseket leíró könyveket, amikor elveszett egy túrázó a sivatagban/dzsungelben/hegyekben/bárhol...


Szinte mindenevő vagyok, egyedül a sci-fit nem szeretem, meg a nagyon pszichológiával, önsegítéssel foglalkozó köteteket (Hogyan legyél boldog 2 nap alatt? Hogyan legyél gazdag 2 nap alatt? meg ilyesmik...)


Jelenleg Jon Krakauertől olvasom az Álmok az Eigerről című könyvet, ami hegymászókról és hegymászásról szól, nem csak az Eigerről, hanem pl. a Mt. McKinley-ről, meg boulderezésről, sziklamászásról, kanyonozásról... ezen kívül egy barátom által írt ifjúsági regényt olvasok. Őszintén szólva a hegymászós jobban leköt :)


24/N

2015. febr. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Történelmi

Lélektani

Vallási témájú

Filozofikus

Életrajzi visszaemlékezés/regény

Szépirodalmi klasszikusok

Ezenkívül szeretek verseket olvasni :)

18/L

2015. okt. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!