Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet igazi barátot...

Hogyan lehet igazi barátot találni? Vagy egy olyan társaságot, akikkel jól érzem magam?

Figyelt kérdés

Régebben volt társaság, haveri kör, ivó cimborák. Sok mindenről lehetett velük beszélgetni, sokat szórakoztunk együtt. Ha segítség kellett, számíthattunk egymásra. Ez a banda már széthullott. Néhányukkal nagyon ritkán találkozom, de már nem ugyanaz semmi. Nem tudok olyan témákról beszélgetni, mint régen, pl. ivászat. Kinőttem azokból a dolgokból, amelyek akkor "éltettek" minket. Na meg túl dedósak szerintem. Fiatalabbak, mint én, lehet, hogy az is probléma. Na mindegy.

Mostanában sehová nem megyek, nincs is kivel. Csak a barátommal találkozom. Ha nem vele vagyok, akkor munka után vagy hétvégén halálra unom magam egyedül. Kínlódok itt a gép előtt, de ha lenne jobb szórakozás, mennék is. Barátommal nyáron szoktunk menni ide-oda az ő haverjaival vagy barátaival, de az nem az én társaságom. Nincs velük közös témám. Mindig az ivászatot istenítik, már unalmas.

Mindenkinek van legjobb barátja/barátnője, nekem nincs. Egyszer volt, de elköltöztem messzebbre(azóta visszajöttem) és teljesen megváltozott, a legutolsó aljanép cigánnyal összeállt, haverjai is ilyenek, amikor annak idején rasszista volt. Most senki nincs, akivel bármiről lehetne dumálni vagy el lehetne menni valahová. Én a fiúkkal jobban tudok barátkozni, de jó pár nem ezt akarta... 23/L


2009. dec. 27. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Sztem próbálj a munkahelyeden vagy a suliban barátokat szerezni, azokkal már van közös témátok alapból. Amúgy meg kell hogy jegyezzem, nekem az tűnt ki, h kicsit sok az "ivászatot éltető" ember a környezetedben :))))
2009. dec. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Van egy pár ilyen ember! Suliba csak 1 héten 1-szer járok, dolgozom. Munkahelyen az idősebbek témája kicsit unalmas. Sok olyan van, akivel szóba sem állnék, ha nem együtt dolgoznánk. Van egy munkatársam, aki azt hiszi, több mindenkinél, a másik mindig panaszkodik, hogy ez fáj, az fáj, milyen gyógyszert vett be, egy másik, aki mindig aggodalmaskodik. Ezek 42 és 55 év körüliek. Van egy fiatalabb, de vele beszélgetni nem lehet, mert csak az élettársáról, saját magáról beszél, bámilyen témát hozunk fel. Nem jó társaság. Sehová nem járok el itthonról, nincs hová, nincs kivel. Ma is halálra untam magam. Jó, hogy van internet, torrentezés, de nem valami izgalmas egész nap a gép előtt ülni, mert szinte azt csináltam egész nap. Valaki biztos at tanácsolná, hogy olvassak. De hosszú távon az sem jó. Vagy zenét hallgassak, de az magában nem jó. Vagy sétáljak, de az egyedül szintén unalmas. Valaki olyan kellene, akivel bármit lehet csinálni,bármiről lehet beszélgetni. Barátom is szokta régebben mondani, hogy menjek a barátnőimmel szórakozni, de ha nincsenek, akkor mi van? A túl átlagos, hétköznapi emberekkel sincs közös témám. Ha felmennék egy barátkozós oldalra, chatre vagy ilyesmi, ott is csak a párkeresés van, az nem kell. Nekem csak legjobb barát kell! Szerintem nem lesz nekem soha, ahogy látom...

2009. dec. 28. 19:28
 3/6 anonim válasza:

Szia!


És amúgy merre laksz, budapesti vagy? Jártam hasonló cipőben amikor 6 éve felköltöztünk ide, azért mostanra már kialakult a baráti köröm, de azt nem mondhatnám hogy sok igaz barátom van, szóval szívesen szerzek újakat, ha jól kijövünk és hasonlan gondolkodunk. 25/L

2009. dec. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Veszprém megyei vagyok.
2009. dec. 30. 20:59
 5/6 anonim válasza:
19:56-os vagyok. Próbálj meg olyan programokat szervezni ahol vannak mások is pl aerobic óra, tánc, valamilyen tanfolyam, klub ami érdekel. Ezeken a helyeken eleve olyan emberek lesznek akiknek hasonló az érdeklődési körük, ha már ott vannak. És a rendszeres találkozások alatt kialakulhatnak baráti kapcsolatok is. Sajnos én pesti vagyok, veszprém megye pedig messze van, pedig szívesen lettem volna a barátod!
2010. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Holnap megyek fitness klubba először edzeni. Kiváncsi vagyok, milyen lesz. Lehet, hogy ki fognak röhögni, mert nem vagyok tele izommal...

2010. jan. 3. 23:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!