Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A honfoglalás előtti magyarság...

A honfoglalás előtti magyarság hasonló szintén élt mint az észak-amerikai indián törzsek?

Figyelt kérdés
azért hasonlítom őket hozzájuk mert délen pl. a majákhoz ugye sokkal nagyobb fejlődést, dolgot kötnek, fejlettebb társadalmat stb.
2013. dec. 26. 19:51
 1/6 sándorjános ***** válasza:
Igen, sőt nagyon is, viszont a kultúra eltérő. A vallási hiedelmekben az indián állat szellemeket szólít meg, hiszen őket tartja közelebbinek a természethez, a természet egésze isten, az állatszellemeken át intézik imájukat, cserébe különféle szakrális erőket kívántak birtokukba venni, például a sas éles látását, vagy a medve erejét, a honfoglalás előtti ősmagyarság konkrét istent tisztelt, aki alá volt rendelve minden szimbolum, valamint a világegész. Az istent csak szimbolumok segítségével jelenítették meg, plédául az életfa lombkoronája, a nap stb...
2013. dec. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zenon ***** válasza:
Nem vagyok a szakterület képviselője, de saját elgondolásom szerint: nagyjából igen, nomád életmód, önellátó törzsi közösségek, totemizmus...jaja, nagyjából valami hasonló.
2013. dec. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Igen, és a világ egészét szentként tisztelték. Aztán elindult az anyagi deszakralizálása, és ezzel együtt kirablása.

2013. dec. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zenon ***** válasza:
Nem értelek. Kik rabolták ki és mit?
2013. dec. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért nem egészen. Eleve lovuk is volt és bizonyos földművelést, állattenyésztést már végeztek őseink, azon kívül a nagy kultúrák hatása elérte őket. A vándorlásuk is elég sokéig tartott, eközben egészen biztosan szert tettek fém eszközökre, bár lehet, hogy már előbb is volt, pl. kardjuk.

Szóval mindenképpen jelentős a különbség, szerintem a gondolkodásmódot illetően is, hiszen meg kellett ismerkedniük a nyugati világ filozófiájával és az biztosan hatott rájuk, még akkor is, ha mondjuk a kereszténységet csak sokára vették fel.

2013. dec. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdekel ez a téma, ezért folytatom.

Az őseink hasonlóan jártak el, mint a korabeli és a későbbi népek a népvándorlás során, nevezetesen az általuk behódolásra kényszerített népeket magukkal sodorták. Így tettek a hunok és a mongolok is és mi ugyan nem nőttünk akkora hatalommá, de ezzel szemben elég időnk volt, hogy ezeket a népeket integrálni tudtuk. Így nagy valószínűséggel sok őshazánk volt, akárcsak egy folyó, amit számtalan patak és kisebb, nagyobb vízfolyás duzzaszt. Eközben a szokások, az öltözködés divatja is változott, bár a lassú haladás miatt ez csak fokozatosan történt. Sztyeppi módra öltözködtek, akár a hunok, a szittya népek, vagyis teljesen másképpen, mint az amerikai indiánok.

A besenyőknél először kedvező fogadtatásban volt részünk, kissé hasonló helyzet alakult ki, mint később nálunk, amikor a kunokat befogadta IV. Béla, de sajnos ott is összetűzésre került sor, valószínűleg éppen miattunk és egy hatalmi harcban a minket támogató besenyő csoportnak velünk együtt menekülnie kellett és valószínűleg csatlakoztak a magyarsághoz.

Így hát minden bizonnyal van némi alapja a hét vezér legendájának, természetesen azt nem tudhatjuk, hogy valóban heten voltak e és került e sor vérszerződésre, de kompromisszum kötésére minden bizonnyal és a velünk együtt vándorló idegen népcsoportok teljes joggal beolvadtak a magyarságba, ezt alátámasztja a későbbi rendkívül toleráns viselkedése őseinknek a velünk élő népekkel, úgyszólván szokássá, hagyománnyá lett ez és a későbbiek során is mindig teljes joggal befogadtuk a betelepülőket, amikor a járványok, a tatárdulás és egyéb tragikus események miatt erre szükség lett.

Általánosságban az indiánok életmódja sokkal inkább a halászó, vadászó, gyűjtögető életmódhoz kötődött és a nagy kultúráik is azon a szinten voltak, mint mondjuk a sumérok, vagyis mi mindenképpen magasabb szinten voltunk ettől, hiszen a hozzánk eljutó kulturális és technológiai előnyök ezt lehetővé tették kezdettől fogva, de amint egyre közelebb értünk ezen hatások forrásaihoz, annál fokozottabban érvényesült nálunk.

Mire a Kárpátmedencébe értünk, bizonyára teljesen hasonlóan kicsiszolódtunk, mint az itt élő népek, sőt, őseink tapasztaltabbak is lehettek, mert más hatások is érték őket, ezért nem véletlenek a kezdeti hadi sikereink, a kalandozások korában, hiszen a magyarok ismerték a többi nép hadi taktikáit, szokásait és ebből előnyt tudtak kovácsolni.

Így hát kijelenthetjük, hogy nem építettünk ugyan olyan városokat, mint Tenochtitlan, de még ennél a szintnél is bizonyos szempontból feljebb kellett, hogy legyünk, hiszen az általunk használt eszközök, a technológiák ezt lehetővé tették és nem voltunk távol az itt élő népektől szellemileg sem, szokások és életmód tekintetében.

2013. dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!