Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem száguldoznak 574 km/h-val a MÁV vonatok?

Figyelt kérdés

Ez a vonat 574 km/h-val megy, Magyarországon miért nem mennek ennyivel? Mikor fognak ennyivel menni ?

http://www.youtube.com/watch?v=MaS4D0oZX3k



2013. nov. 27. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Mert a jelenlegi sínpályák nem alkalmasak erre, ahhoz teljesen más típusú sínek kellenek, arra pedig a büdös életben nem lesz pénze az országnak. Vannak szakaszok, ahol annyira elavultak a sínek, hogy 30-40 km/h sebességgel mehetnek csak a vonatok. De így legalább szép nagynak érezzük az országot, amíg utazunk. :)
2013. nov. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Kéne ahhoz új:


-Sínek

-Biztosító berendezések

-Járműpark...


Nálunk meg Kóka János óta inkább a vasútvonalak megszüntetgetése a divat, nem a kiterjesztés / építés :)

2013. nov. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ha minden vonalon legalább 80 km/h lenne, és a fővonalakon 200 km/h, akkor már nagyon elégedettek lennénk.


Egyébként meg Nyugat-Európában a leggyorsabb vasútvonalakon 300 km/h van, de azok is csak olyan országokban, mint Franciaország, egy Magyarország méretű országban még ha lenne is rá pénz, nem lenne gazdaságos még ez sem, Ausztriában sincsenek gyors vasútvonalak, ott is a leggyorsabb vonalak a Bécs-Budapest vonal sebességét hozzák. Az sokkal lényegesebb különbség, hogy ott nem 30-40 km/h a szárnyvonalak sebessége.

2013. nov. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
19 évesen jöttem először magyarországra, Tokyoban születtem és ott is nőttem fel mert szüleim ott dolgoznak. Előtte soha nem jártam itt, mikor leszállt a repülő, olyan érzésem volt mintha 500 évvel visszamentem volna az időbe. Budapest is ezt a szintet hozta számomra, aztán vonatra szálltam és elindultam Nyiregyházára nagyszüleimhez. Az a csattogás, morajlás, kattogás, zörgés és a tempó amit az itteni vonatok produkáltak félelmetes volt, őszintén féltem a vonatban. A jegykezelő elárulta hogy első osztályon utazok, hát Japánban a 60-as években a harmadosztály szebb volt. Végül 6 óra alatt értem oda, ami circa 250-280 km utat jelentett. Tokyoba ez a távolság kicsivel több mint félóra a Shinkanshen-en.
2013. nov. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
33%
Ne felj kicsi ferdeszemu baratom.
2013. dec. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyugi ferde tesó, veled vagyunk :)
2013. dec. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok ferdeszemu, magyar vagyok, szuleim 1986-ba jottek Tokyoba dolgozni es itt maradtak. Csak az allampolgarsagom Japan. Egyebkent eleg sok magyar el Tokyoban, es Japanban is. Tenyleg felemetes volt az a vonat
2013. dec. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nyugi kicsi koreai vigyázunk rád :)
2013. dec. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De magyar Ő, most mondja!
2013. dec. 14. 22:18
 10/10 anonim válasza:

Kedves 4-es, remélem még mindit szabolcsi vagy, nyíregyháza tőlem 40km-re van. :) kíváncsi leszek, hogy nyiregyről mennyi idő lesz felmenni a balatonra nyiregyről

vonattal

2021. júl. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!