Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Székesfehérváron miért van...

Székesfehérváron miért van sok cigány? Miért van Székesfehérváron sokkal több cigány a többi városhoz képest?

Figyelt kérdés
Minden városban ahol eddig jártam jóformán egy árva cigányt sem látni, de Székesfehérváron hemzsegnek. Miért van ez? Székesfehérváron, hogy-hogy nagyobb arányban vannak cigányok, mint más városokban?

#város #Székesfehérvár #etnikum #népcsoport #cigányság Székesfehérváron
2013. okt. 26. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mondd, Miskolcon, Salgótarjánban, Ózdon jártál már? :D
2013. okt. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miért kellett volna ott járnom? Az Észak-Tiszántúlon még soha az életben nem jártam, sőt még a közelében sem.
2013. okt. 26. 13:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor gyere el egyszer és nézz körül :D. Székesfehérvárt mindjárt nem fogod olyan rosszul megítélni.
2013. okt. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy válaszoljak is a kérdésre: jön a tél, a falusi cigányok ilyenkor a városi rokonsághoz költöznek, ugyanis nincs gáz a putrijukban, a városban meg távhő van. Lophatnának fát, de nem kényelmesebb a seg.güket mereszteni?
2013. okt. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Tetszik nekik Fehérvár!! Ám valóban menj el Ózdra,Miskolcra,,,
2013. okt. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ja gyere el Miskolcra :)
2013. okt. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#3

Falvakban eddig még soha az életben nem láttam cigány. Csak és kizárólag nagyvárosokban. Még nyáron se látni errefele cigányokat falun.

2013. okt. 28. 18:30
 8/11 A kérdező kommentje:
Majd lenétek Ózdra és Miskolcra ha lesz egyáltalán pénz. :D
2013. okt. 28. 18:30
 9/11 Gohan-san ***** válasza:

Tényleg ajánlom, hogy nézz körül, mert a cigányok döntő többsége falvakban lakik, igaz, valóban nem elsősorban Fejér megyében. Létezik egy sokkal-sokkal jobb térkép, mint ez: [link]


Viszont a trendeket ez is nagyjából mutatja (pl. Zalában a mutatottnál azért többen élnek) Egyébként - csakhogy egy itt felvetett tipikus sztereotípiára is reagáljak - Dél-Baranyában, ahol több olyan falu is van, ahol a cigányok aránya meghaladja a 80%-ot, a cigány-magyar együttélés sokkal-sokkal jobb, mint egyes nagyvárosokban, de ez elmondható pl. Nyíregyháza környékéről is.


Egy szó mint száz: Miskolcon, Ózdon, Nyíregyházán, Pécsen, Nagykanizsán, Tatabányán, Barcson, Esztergomban, Salgótarjánban stb. sokkal több cigány él, de ez időszakonként és területileg is változik (pl. attól függ, melyik városrészben laksz/jársz), mindenesetre szubjektív.

2013. okt. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9

A térképet elnézve pont azokon a területeken, régiókban nem jártam, ahol sok cigány van.

Vagyis az alábbi régiókban NEM voltam még: Dél-Dunántúl, Észak-Magyarország és Észak-Alföld. A térkép szerint itt még több cigány van.

Bele se merek gondolni, hogy milyen rossz lehet ott. Itt Székesfehérváron is már túl sok a cigány...

2013. okt. 30. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!