Miért van az, hogy Amerikában gyakoriak az iskolai gonoszkodások?
Több ember, arányosan nagyobb a "bullying" is.
A gyerekek mindenütt gonoszak, erre az USA állami iskoláinak nem létező fegyelmezése is rátesz egy lapáttal, meg az egész amerikai mentalitás, miszerint aki gyenge nem érdemel sajnálatot és azt az erősnek kötelessége elnyomni.
Jó eléggé általánosítok ezzel a kijelentéssel, nyilván nem mindenki ilyen, de gondolom érted mit akarok mondani.
Először is, mint minden adatnál, fontos, hogy ki gyűjtötte, miért, hogyan, milyen szempont alapján készítette a statisztikát, és hol közölte az infót.
Ez a jelenség most éppen erősen reflektorfénybe van helyezve Amerikában, sok film/könyv/etc foglalkozik vele, így hozzánk is eljut. Sok marhafejű embertől hallottam már arra való példálózásként, hogy hát elég megnézni, hülye kövér agresszív amcsik, már kölyöknek kegyetlenek. Soknak tűnik a harmicnezer fő, de tartsd szem előtt, hogy az USA népessége jelenleg cirka háromszáztizennégy millió fő körül van. Arányában nálunk is van ennyi öngyilkosság szerintem, csak ugye értelemszerűen nálunk kisebb szám jönne ki (ha lenne még itthon olyan statisztika, amit el tudnék hinni), az meg nem néz ki olyan félelmetesen.
Amiről nálunk például keveset hallani, de az amcsinál sokkalta brutálisabb, az a Japán "ijime" (kérdésedet idézve maradjon a definíció "iskolai gonoszkodás"). Ha érdekel a téma, járj utána, döbbenetes dolgokat lehet találni - és főleg, mert ugye itthon a japánokról senki nem gondolná, ugyan már, azok rendes, dolgos népek. Ennek vannak mély társadalmi okai, miértjei, sokkal inkább, mint az amerikainak, ami csak egy arányoktól megfosztott adat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!