Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne "féljek"...

Mit tegyek hogy ne "féljek" az emberektől?

Figyelt kérdés
Nem igazán szeretek emberek közt lenni,főleg sok ember közt,mint pl. suliban.Nem félek tőlük, csak mindig olyan ideges vagyok ha ott van körülöttem mindenki.Nem szeretem a társaságukat és úgy általába az embereket.Sokszor idegesítenek.Egy iskolai nap pl. teljesen kikészít lelkileg,főleg ha van tesi óra is.Én rettegek a tesi órától.Már az elötte lévő órán görcsöl a hasam és rettegek és tiszta ideg vagyok mint mondjuk más egy vizsga előtt.Ez fakadhat abból hogy kiskoromba csúfoltak az osztálytársaim és érzékeny voltam/vagyok.
2009. nov. 6. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem vagy egyedül. Engem a mai napig is csúfolnak hogy milyen fejem van, tehát én is szívesebben ücsörgök egyedül a szobámban, minthogy olyan emberek társaságába menjek, akik nem tekintenek egyenrangúnak és lenéznek. Én igaz nem szorongok, csak kerülöm ahogy lehet.
2009. nov. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Én sem igazán rajongok az emberek társaságáért. Sokszor tapasztaltam kétszínűsködést, hazudozásokat, többféle jellemtelenséget, így inkább én is hasonló helyzetben vagyok, mint a kérdés feltevője. Én nem félek tőlük, csak éppen távol maradok. Sokkal inkább szeretem az állatokat, pláne a kutyákat, náluk nincs hazudozás (nem ismerik), őszinték, valódi a ragaszkodásuk. A kutyuskámon akkor lepődtem meg nagyon kellemesen, amikor - egy mocsok embertársam miatt - teljesen kiborultam idegileg és észrevette rajtam ezt, addig sürgött-forgott körülöttem a kutyusom, amíg azt nem látta, hogy vidámabb lettem. Imádom az állatokat és az emberek elé helyezem őket teljesen.
2009. nov. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
én is imádom az állatokat.Engem már nem csúfolnak de mégis utálok köztük lenni.
2009. nov. 6. 16:17
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki csúfolódik, keresd meg azt a pár osztálytársadat, akivel jól kijöhetnél. Csak nézd őket, hgy mit csinálnak, figyeld meg melyikük kedvesebb, rendesebb. Ne zárkózz be pl. könyvolvasásba, vagy mp3 hallgatásba, nehogy fóbiává váljon ahogy érzel.


Tornaórán mi zavar pontosan? Hogy át kell öltözni? Súlyod, vagy ügyetlennek gondolod magadat valamelyik játékban? Miért csúfoltak kiskorodban? Hány éves vagy most?


Kis sikerélmények növelik az önbizalmat. Tűzd ki célul, hogy kicsit próbálsz nyitottabb lenni, és tenni érte. Azok akik rendesebbek, azokkal kicsit próbálj kommunikálni. Keresd mások társaságát. (nem kell mindenkiét). Ha kis kudarc ér, állj fel, és menj tovább. Legyen önbizalmad! Higgy magadban! Minden egyes sikerélmény után erősebb leszel, és önbizalmad nőni fog.

2009. nov. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagy egyedül... Szerintem mizantrópnak születni kell, és nekünk sikerült. Sok hosszú év kitartó munkájával talán te is el tudod érni, hogy ne süssön rólad, hogy utálod az éppen aktuális helyzetet. Nekem legalábbis sikerült, bár néha még mindig megjegyzik, hogy elég különc és morci vagyok. Pedig csak nem szeretem a buta embereket, márpedig nagyon kevés az olyan ember, akivel értelmesen lehet beszélgetni több dologról is...


A suliban én anno a legszélén ültem, padtársam nem volt, így relatíve jól éreztem magam. A tesiórákkal csak amiatt volt gond, hogy nem vagyok túlzottan ügyes a labdajátékokban (gyerekkori trauma, egyszer úgy örrba találtak egy labdával, hogy eltört az orrom, örökre borzalmas emlék marad), és nem szeretem a testi közelséget.


Mégis ki lehet bírni valahogy, egyszerűen próbáld meg negligálni az embereket! Biztos te is ügyes vagy valamiben, amiben mások nem...


A hiperérzékenység nálam is stimmel, könnyen megbántódom (persze eztmár nem mutatom ki nyilvánosan), nehezen bocsátok meg - van akinek soha. Talán túlzottan komolyan veszem az életet, nem tudom, miért.


A legegyszerűbb, ha a körülötted élő embereket egyszerűen káposztafejnek nézed, és akkor nem lesz gond. A lényeg az, hogy te jól érezd magad. Nem lehet mindenki a társaság középpontja, és ha te jól érzed magad, akkor nem is baj, hogy kevéssé vagy szociábilis.


Magam amióta elfogadtam magam mizantrópnak, teljesen megbékéltem a dolgokkal, és már nem is utálom annyira az embereket, mint mikor még idegesítettek. Mostanában már egész jól el tudok fecsegni emberekkel mindenféle semmiségekről, és ezért egyre érdekesebb embernek látnak. Amióta elhintek néhány gondolatot, amire a többiek nem gondolnak, elég titokzatos embernek látnak, és sokan próbálnak közel kerülni hozzám. Közöttük pedig van jó pár érdekes és intelligens ember is, akivel akár még jó kapcsolatot is ki tudok alakítani.


Szóval lassú és nehéz a fejlődés, de megéri. A lényeg, hogy ne érezd magad rosszul azért, mert te tisztában vagy egy olyan dologgal, amit mások is éreznek, csak nem értik, miért érzik ezt. Te ebben is előrébb jársz. :P

2009. nov. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
és még annyit akartam mondani , hogy nem igaz, hogy minden ember rossz, nem szabad általánosítani. Nézz körül, mindig mindenhol meg lehet találni azokat az embereket, akik hasonszőrűek. Ha keresel és nyitva tartod a szemedet és nem zárkózol be.
2009. nov. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem feltétlenül félénkség és még kevésbé mizantrópia. Az emberek különböző mértékben igénylik a társaságot. Van, aki nem bír egyedül lenni, teljesen kikészül, ha egyedül kell lennie, és csak társaságban tud feltöltődni. Másokat viszont a társasági élet kifáraszt és a magányban érzik jól magukat, noha időnként esetleg kedvük van az együttléthez (csakhogy ritkábban, mint másoknak, ezért pl. a napi 1 műszak együttlét másokkal már megterhelő nekik).
2009. nov. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
en se szeretem az embereket(plane az idegeneket).a felesegem azt mondja ,h goromba vagyok veluk.pedig csak oszinte.eppen ezert nehezen baratkozom,mert nem tudok nyaladzani masokkal.ha tarsosagba vmirol velemenyt kell mondani,inkabb bedugolok,mert lehet h elsirna vki magat.
2009. nov. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

van egy idézet, ami témába vág és totál egyetértek vele néhanap:

"Misanthropos vagyok, gyűlölöm az emberiséget. Bár volnál kutya, hogy szerethesselek kicsit!"

(Shakespeare: Athéni Timon)

2010. ápr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is nagyon félek az emberek közelébe menni. :/ Sokszor volt az,hogy csúfoltak,de még mindig.Tesibe meg béna vagyok.Szereztem már barátokat is,de kibeszéltek.Valamit rosszúl csináltam volna?Sok mindent megbocsátottam,de megint becsaptak...
2014. ápr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!