Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire kemény az élet...

Mennyire kemény az élet Oroszországban?

Figyelt kérdés
2013. aug. 21. 01:04
 1/8 anonim válasza:
92%
biztos ott is áll rendesen
2013. aug. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, hogy szól a mondás: "A zélet bizony nem habos torta."


Biztos, hogy az oroszoknál is így van ez.

2013. aug. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
nyet
2013. aug. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
93%

Engem érdekel az orosz nyelv, kultúra és az emberek. Gondoltam már rá, hogy kimennék egyszer ha csak pár évre is. Egyébként Oroszországról eléggé nehéz összefoglalóan beszélni, tekintve, hogy eléggé nagy. A vidék nem túl jó. Moszkvában iszonyatos pénzeket lehet keresni, ha jó a szakmád, de eléggé stresszes és pörgős város. A legtöbb gazdag turista akiket én látni szoktam ebből a városból valóak. Ja és iszonyatosan drága város. Főleg az ingatlan árak és a lakbér is. Sok orosz moszkvai család, akinek van akár egy kisebb ingatlanja is, azt csinálja, hogy kiadják a lakást, ők meg elköltöznek valahova külföldre és ott vígan megélnek a bérleti díjból.

Nekem több orosz is mondta, hogy a legélhetőbb város Szentpétervár. Emberibb város. Nem olyan túlhajszolt. Ezt oroszok mondták nekem. Azt hiszem ide fogok költözni, ha sikerülne kijutnom.

Az ország többi része szerintem gázos. Összességében véve az élet kemény és szerintem veszélyes is. Ha az ember szegény akkor azért, ha meg gazdag akkor azért veszélyes.

Csak egy konkrét példa: a Lukoil vezérigazgatója ( mondanom sem kell, hogy van neki pénze és hatalma ) a családját kiküldte Bécsbe élni és inkább oda jár hozzájuk látogatóba, mert egyszerűen félti őket Oroszországban.

2013. aug. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
94%
Lehet nem pont Lukoil vezérigazgatója, de valami hasonló kaliberű...
2013. aug. 21. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én azért elmennék bejárni az egész országot egyszer, de lakni semmiképp nem laknék ott.
2013. aug. 21. 01:29
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Azért Moszkván, és Szentpéterváron kívül is vannak nagy városok: Novoszibirszk, Jaketyerinburg, Omszk, Szamara, Kazány, Krasznojarszk, Nyizsnyi-Novgorod. Ezeknek a lakosságszámuk kb 1 millió fő körül van.
2013. aug. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
folyik vodka
2013. aug. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?



Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!