Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan jöttek rá, hogy hogy...

Hogyan jöttek rá, hogy hogy kell pl. szellemet idézni?

Figyelt kérdés
Valaki elmondta nekik, hogy kell? Vagy egyszer leültek és találgattak? És ha találtak is valami varázsigét, akkor azt le sem fordíthatják más nyelvre, mert az már nem lesz ugyan olyan. Meg ha valakit megátkoznak, honnan tudták, hogy kell levenni az átkot?
2009. okt. 28. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem jöttek rá, ezeknek nincs semmilyen tudományos alapja, szakrális vonatkozásúak. Ugyanakkor, földöntúli jelenségek lehetnek, egyesek tapasztalnak is melyekre nem biztos hogy a tudomány képes választ adni
2009. okt. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Leginkább különböző (főként kábszeres) látomásokból. Amik persze annyit is érnek. Érdekes módon az ilyen "szellem-észlelések" kísérleti körülmények között is reprodukálhatóak a megfelelő agyterületek elektromos stimulálásával. Ami máris megmutatja, hogy leginkább csak az agyunk tréfálkozik velünk.


A téma bővebb kifejtését elolvashatod Szendi Gábor könyvében, az Isten az agyban-ban.

2009. okt. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én nem hiszek az ilyesmiben. A könyvet szeretném elolvasni, de eddig csak a neten találtam meg.
2009. okt. 28. 12:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezek az 'igék' többnyire hangulatszavak, avagy latin, héber, ógörög, vagy vmi "ősnyelvre" fordították. Ilyen hüleségek vannak min pl. wicca.
2009. okt. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Aha, csak azt nem értem, hogy honnan jöttek ezek a szavak? Miért pont valami ősi nyelven kell elmondani ezeket? Mert olyan misztikusan hangzik? Remélem idejön valami mágus, aki megválaszolja ezt a kérdést nekem, bár eddig ahogy látom ők maguk sem tudják csak elhisznek mindenféle hülyeséget.
2009. okt. 28. 17:46
 6/11 anonim ***** válasza:

A wicca pl valami újpogány kelta rettenet,kelta mitológiából táplálkozik

esetleg itt egy link [link]

ezekre az elemekre építették fel a vallást

2009. okt. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

abraxas-abrakadabra

hoc est (enim) corpus meum ( mert ez az én testem)-hókuszpókusz

2009. okt. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tökéletesen igazuk van az előttem válaszolóknak! De ezt ne nagyon mondjátok átlag-embernek mert meg lesztek kövezve :D

Nemtudom miért de az emberek nagyon nagy százaléka vakon hisz az ilyen hülyeségekben mint szellemek, horoszkóp, wicca, stb....a hideg kiráz ezektől az ökörségektől

2009. okt. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy nem jöttek rá.

Az ember, mint faj egyedül érzi magát, útmutatásra vágyik, mert nem tudja mi a helyes, ezért kitalál minenféle baromságot.

2009. okt. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem én csak azt nem, aki ilyenekben hisz az nem gondolkodik el a dolgokon? Vártam volna valami nagy mágus válaszát is, hátha megmagyarázza nekem.
2009. okt. 31. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!