Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért sírnak az emberek a...

Miért sírnak az emberek a meleg miatt?

Figyelt kérdés

Nem ezt várták egész télen? Komolyan ha hideg van, fűteni kell az a baj, ha az eső esik az a baj, ha meleg van az se jó.

Most konkrétan miért nem jó a mostani időjárás?


2013. aug. 7. 20:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Mert nem ezt vártuk. Nem vártam egy percig sem. 15 évesen 50 kilósan nagyon kellemes neked. Másnak meg nem az.
2013. aug. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%
Én csak a meleg miatt sírok, imádom a telet. Olyan meleget csinálhatok a szobába, amilyet én akarok, ha fázom, felöltözöm, de ilyen melegben, ha meztelenül vagyok, akkor is izzadok!:)
2013. aug. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Pain for Pleasure ***** válasza:
34%
Mert nem szeretem a nyarat, a tél meg az ősz a legjobb és legszebb.
2013. aug. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
38%
Mert az extrém meleg megviseli az emberi szervezetet.
2013. aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
53%

ez megint hogy került a szex-szerelem kategóriába? :D

amúgy, én is csak a meleget utálom, mert télen fel tudok öltözni, ha fázom, de most, ebben a hőségben már nem tudok mit levenni. :D


22L

2013. aug. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

Én napközben sírok, amikor megiszok egy pohár vizet, de olyan embertelen meleg van, hogy 2 perc múlva már ki is izzadtam, és ihatok újra. Nem győzöm törölgetni az izzadtságot magamról, este meg jönnek a rohadt szúnyogok. -.-" Ettől függetlenül jó ez így, csak ne legyen suli. :D

De én minden évszakot szeretek, bár a télből már nagyon elegem volt 4 hónap után.... Úgyhogy maradjon csak a kánikula!!

2013. aug. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%

Nevetségesek akik az időjárás miatt sírnak... Egy természetes dolog, amin nem tudunk változtatni.

Bezzeg amin lehetne változtatni, amiatt nem sírnak és természetesnek tekintik. Pl hogy bagózik a kórház bejárat előtt vagy a vonaton, centizgeti a vacak autójával a kerékpárost, irtja a fákat (pedig még árnyékot is adna a csúnya hőségben ugye...), stb.

2013. aug. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Majd ha szívbeteg leszel rohadtul nem lesz neked nevetséges. Ezt csak úgy kerülheted el, ha fiatalon meghalsz.
2013. aug. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%

Ezért sírnak:


globális felmelegedés, a klímaváltozás következtében a hőséghullámok számának növekedésével kell számolni. Tavaly 26 ilyen napot regisztráltak hazánkban, ami a második legmagasabb érték az elmúlt tíz évben. Emellett az elmúlt tíz év harmadik legmagasabb átlag- és maximum hőmérsékletű nyara szintén a 2012-es volt. A fővárosban 2001. és 2005. között évente 1-2 hőhullám fordult elő, az utóbbi 5 évben viszont ez a szám 3-5 közé emelkedett. Az ilyen időszakok különösen megviselik a szervezetet. Az országos tisztifőorvos által kiadott négy riasztás alatt összesen 1666-al több haláleset történt, meghaldva a 2007-es értéket (1100 fő).


A napi átlaghőmérséklet 5 °C-os emelkedése:


10%-al növeli az összes halálok miatti halálozás kockázatát

12%-al a szív- és érrendszeri betegségek miatti halálozás kockázatát

15%-al a szívpanaszok és „általános rosszullét” miatti sürgősségi mentőhívások számát.

Ahogyan emelkedik a hőmérséklet, úgy nő szervezetünk terhelése. A szervezet hőszabályozó képességét az életkor, a testsúly, a fizikai erőnlét, az egészségi állapot, a táplálkozás és gyógyszerszedés is befolyásolja. Ezért fontos, hogy alkalmazkodjunk a meleg, forró napokhoz.


Zuhanyozzunk langyos vagy hideg vízzel, naponta akár többször is;

érdemes ventillátort használni, 1-2 órát légkondicionált helyiségben tölteni;

a déli órákat lehetőség szerint töltsük zárt helyen, sötétített helyiségben;

fogyasszunk vizet, teát, szénsavmentes üdítőt, jót tesz a paradicsomlé, az aludttej, a kefir, a joghurt és a levesek;

NE fogyasszunk kávét, alkoholos italt, cukros, illetve szénsavas üdítőt;

a szabadban érdemes széles karimájú kalapot, napszemüveget viselni;

hordjunk világos színű, bő szabású, pamut öltözetet;

használjunk bőrtípusunknak megfelelő fényvédő krémet;

a csecsemőket, kisgyermekeket árnyékban levegőztessük, ne sétáltassunk a hőségben kisbabát;

sose hagyjunk gyermeket, állatokat (kutyát) zárt, szellőzés nélküli parkoló autóban.


antsz.hu

2013. aug. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%
Mert nem a negyven fokot vártuk télen, hanem csak húszegynehány fokot, és nem csontszáraz szaharai időt, hanem azt, hogy időnként esni is fog.
2013. aug. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!