Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak itt ukrajnai magyarok?...

Vannak itt ukrajnai magyarok? És olyanok, akik Kárpátaljáról költöztek ki ide Magyarországra?

Figyelt kérdés
2013. júl. 29. 09:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Van egy ügyfelem, aki Ukrajnából költözött ide a feleségével. Nagyon kedvesek, sokat járnak haza, mert ott van éttermük.
2013. júl. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De itt élnek M.o.-n? nem panaszkodnak,h jobb volt Ukrajnában?
2013. júl. 29. 09:57
 3/15 anonim ***** válasza:
Itt élnek igen. Nem panaszkodnak, szerintem szeretik azt a vidéket ahol élnek, elvégre ott nyitottak éttermet, nem itt. Sőt, egyszer mondta, hogy menjünk el, mert nagyon szép vidék és nagyon más mint itt, biztosítanának szállást is. Alapból sem panaszkodós emberek, olyanok, akik a jég hátán is megélnek és mindennek örülnek.
2013. júl. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja bocs, félre értettelek. Nem mondta, hogy ott jobb, vagy itt. Igazából nem tudom miért jöttek ide, ha ott a család, meg az üzlet.
2013. júl. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Nekem anyukám ott élt 25-30- évig, de elköltözött ide M. o.-ra!
2013. júl. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én kárpátaljai vagyok,kérdezz nyugottan:)
2013. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6os. Mindig ott éltél? Hány éves vagy? Tényleg nagyon vágynak az ottani emberek ebbe az országba? Mert mindig ezt hallom, de nem értem az okát, miért nem jó Ukrajnában? Szerinted?
2013. aug. 1. 22:01
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
17 éves lány vagyok születésem óta itt élek.Tapasztalataim szerint főleg a 20-40 év körüliek szívesen áttelepülnének Magyarországra,ha lenne rá módjuk.Ezt bizonyítja az is hogy most nagyon sokan nyújtottak be kettős állampolgársági kérelmet,köztük az én családom is.Mindezek okai:kevés a munkalehetőség,ami persze annak is köszönhető h a kárpátaljaiak többsége nem beszéli az ukrán nyelvet,a fiatalok számára nincsen biztositva a magyar nyelvű továbbtanulási lehetőség,az árak növekednek de a fizetések nem változnak Minimálbér nem haladja meg az 1200hr-t,egy átlagos állami munkahelyi fizetésből nem lehet eltartani egy családot ,igy a családapák külföldre(Moszkva,M.o,) kényszerülnek menni,hogy nehéz kőműves munkával eltarthassák a családot.Akiknek nincs lehetőségük elmenni gyárakban dolgoznak nevetséges fizetésért ,a falusiak pedig főleg növénytemesztésből élnek meg.aztán itt van még a korrupció a Parlamentben,vlm biztos lehetsz benne hogy minden kisebb-nagyobb városban találsz 1-2 maffiát akik kézben tartják a rendőrséget és bármit megtehetnek büntetés nélkül,és még sorolhatnám!!!!!!!!!
2013. aug. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

és melyik környéken élsz? Vannak még teljesen magyar falvak? Vagy már Kárpátalján is fölényben az ukrán? Tényleg igaz, hogy ki nem állhatnak benneteket, mármint az ukránok? Meg tudod mondani mennyi az az 1200 hr forintban kb?

bocsi ha sok a kérdés de foglalkoztat a dolog

2013. aug. 2. 17:39
 10/15 anonim ***** válasza:
Én Kárpátalján belül a munkácsi járás egyik falujában élek.Vannak még teljesen magyar falvak igen ,de a többség szerintem ukrán Több olyan falu is van ahol egyenlő arányban vannak magyarok és ukránok,de a két nép olyannyira gyűlöli egymást hogy egy falun belül is teljesen elkülönülnek,a falu egyik része az ún "magyar vég" a másik pedig "orosz vég" külön iskolával ovadával együtt.1200hr=42000ft
2013. aug. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!