Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olyan menő a japán és a...

Miért olyan menő a japán és a kínai kultúrát, nyelvet tanulni? Miért érdekli ennyire ez az embereket?

Figyelt kérdés

Sok magyar fiatal is foglalkozik ezzel, de egy külföldi közösségi oldalon 10-ből 7 embernek biztosan ki van téve az adatlapjára, hogy érdekli a japán és/vagy a kínai nyelv, kultúra, szeretnének oda utazni egyszer.


Ja és mi ez a V betű mutogatás a fotókon? Ezt is ahogy észrevettem a kínaiak kezdték el és már mindenki utánozza őket.. totál nem egyedi és uncsi már.



2013. júl. 7. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

A V a bekejel, nezz utana a hippikorszaknak neten..

Azert ilyen felkapott, mert egyre elterjedtebb az anime, manga, jrock, jpop, es nem igazan hasonlit az europai tarsaira. Kulonleges, es eleg sajatos. A fanokban hatalmas az osszetarto ero.

2013. júl. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Azért érdekes a keleti kultúra, mert teljesen más, mint a miénk, és a más általában érdekes. Ott meg pont, hogy az európaiak meg az amerikaiak az érdekesek.
2013. júl. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
87%
Ahogy én észre vettem (nem bántásból írom,senki ne vegye sértésnek) a kicsit alapjáraton fura lányokat/fiúkat vonzza ez nagyon,szerintem ők egy saját kis világot teremtenek maguknak az animékkel és hasonló dolgokkal,és ezzel semmi baj nincs.A probléma ott kezdődik hogy sokan szidják őket ezért,ők meg próbálják védeni magukat ezért a más érdeklődésű emberek úgy érezhetik hogy próbálják rájuk erőltetni az ázsiai dolgok szeretetét.Sajnos az ilyen gyerekeket/fiatalokat a társaik sokszor kiközösítik,nevetség tárgyává teszik ezért még jobban befordulnak :(
2013. júl. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Az biztos, hogy elég sok fura embert vonz, én japán származású vagyok és valamiért szinte mindig a furák találnak meg. :)

Egyébként szerintem nem rossz dolog ez a "fanság", közösségeket kovácsol össze, barátságok jönnek létre, értelmes elfoglaltság (pl. a piáláshoz képest). A többség meg mindig megtalálja kit miért lehet kinézni.


Nem tudom miért lett ilyen menő de én örülök neki, legalább az emberek nem kínaiznak le egyből. Bár így is kapok elég hülye kérdést, beszélek-e mandarinul meg ilyenek.

2013. júl. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Személy szerint én is japán "fan" vagyok.Szerintem nem rossz hogy sokan vagyunk ilyenek bár én nem sok ilyen érdeklődésű embert ismerek. És sajnos tényleg kinéz a legtöbb ember aki megtudja hogy szeretem a japán dolgokat.Mondjuk én nem akarom ráerőltetni senkire hogy mit szeresen csak ne szidjanak miatta.
2013. júl. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ez szerintem nem a menőség kérdése, és semmi furcsát nem látok az ilyen emberekben... Mindenkiben van egy kis vágy, hogy eljusson a "kedvenc" országába, többet megtudhasson róla. A japán és a kínai nyelv azért is vonzó sokak számára, mert (ahogy előttem is írták) teljesen egy más kultúra és ezt szeretnék megismerni... :)
2013. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nézz meg egy jó animét! ;) Én is így értettem meg , vagyis nem lettem fan, de tök jó ..
2013. júl. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti, tudom, hogy kakukktojás vagyok, de azért írok, még ha kicsit későn is: magam is Kelet-Ázsiába vágyom -- de az ezekkel határos területekre, Oroszország Tengermelléki határterületére.

Ha én azt el tudnám mondani, hogy EZÉRT mit kapok a környezetemtől!... Nem mintha ez hátráltatna az orosztanulásban, de azért ilyen fokú mélyhülyének nézéssel hosszú távon fárasztó küzdeni. A kínai és a japán kultúra pedig annyiban érdekel, amennyiben az orosszal érintkezik.

2013. szept. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne keverd az elvakult fanokat (akiknek tényleg csak abban merül ki minden rajongása hogy Victory-jelet mutogatnak, anime meg manga - egyik ismerősöm is ezzel baszogat pedig csak csőlátása van) azokkal akiket tényleg érdekel a kultúrája.


Én semmi furcsaságot nem látok valkiben csak mert egy egzotikus nyelvet tanul (én pl. perzsán vagy törökön is gondolkodtam régebben hogy megtanuljam-e)....


A csőlátás és a csököttség pedig engem is nagyon zavar (mint nyelvet tanulót). Kultúra-tiszteletet kéne tanítani. ;)

2013. nov. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!