Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol es hogyan lehet megvizsgal...

Hol es hogyan lehet megvizsgaltatni egy antik kardot?

Figyelt kérdés

Orokoltem egy egykezes, egyenes kardot amely minden bizonnyal tobb szaz eves. Az egesz penge tele van rova arab irassal es mindenfele abrakkal, koztuk felholdakkal. Megvan a kard huvelye is, ez borbol keszult, nyilvan eleg ramaty allapotban van. A markolat is bor, valamifele kigyoborrel diszitve mert mintha pikkelyes lenne nehol.


Szorult anyagi helyzetbe kerultem es mivel nem kotodok ehhez az mutargyhoz, szeretnem ertekenek megfeleli aron eladni. Hova tudok fordulni kor- es ertekbecsles vegett?


Papirjaink nincsenek rola, ezek ha voltak is, mind elvesztek a masodik VH alatt.


Az allamnak eseleg joga lehet kisajitani tulajonlasi bizonylat hijan? Ettol tartok leginkabb, ezert nem vittem meg el egy muzeumba.


2013. jún. 27. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nehéz megbízható embert találni, aki ért is hozzá. Úgy értem lehet, hogy Szaladin kardja van nálad, akkor természetesen egy magángyűjtő szinte minden pénzt megadna érte. De ha az antikos/kereskedő/szakértő/gyűjtő genyó, akkor ajánl neked érte pár tízezer forintot, amire te rögtön rábólintasz a szorult anyagi helyzeted miatt. Ő pedig, mivel rendelkezik kapcsolatokkal, eladja százmilliókért. Ez a baj, a kapcsolatok hiánya. Ha belegondolok, énsem tudnám mere induljak, hová forduljak a helyedben.


Talán itt kezdj el érdeklődni:


[link]


Vagy kérdezz meg egy régészt, de ha lehet ismerőst, mert egyébként valami díjat biztos elkér a bevizsgálásért.

2013. jún. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én egy fegyverkovácshoz vinném, Pécelen tudok ilyet. Ő biztos meg tudja mondani legalább a kard korát, még ha vevőt nem is dolga szerezni. Nagyon nem mindegy, hogy egy 30 éves hamisítványod van, vagy egy 500 éves magyar vérrel szennyezett :)
2013. jún. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos en sem tudok rola tobbet, azok a rokonok mar nem elnek akiket megkerdezhetnek. Azzal tisztaban vagyok, hogy par tizezernel tobbet er, annyira azert nem szorultam meg, hogy igy kiszurjak magammal. A kereskedokben soha nem biznek meg.


A peceli illeto elerhetoseget esetleg elkerhetem?

2013. jún. 27. 10:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy régész ismerősöm. Legalábbis régészként végzett, már jó ideje gazdasági újságíróként dolgozik, és most évfolyamtársam kémia szakon :D Szóval nem tudom, mennyi tudása maradt meg neki a régészetből :D De majd megkérdezem, hogy egyáltalán érdemesnek tartja-e, hogy ránézzen a kardra. Esetleg mond egy megbízható régi kollégáját. Hátha.
2013. jún. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, megvan még a kard? Küldesz róla képet? Talán tudok mondani róla valamit.
2014. márc. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!