Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » KERESZTAPA, Szívessen lettetek...

KERESZTAPA, Szívessen lettetek volna Vito Corleone hozzátartozói? (gyerek, feleség, stb? )

Figyelt kérdés
2009. okt. 13. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Férjem szerintem igen....olasz, és hihetetlenül szereti a filmet....már vagy ezerszer látta.Szerintem is jó, de én azért nem lettem volna rokonuk:)
2009. okt. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A mammákat nagy becsben tartották, lehet, hogy az az egy, aminek érdemes lehetne lenni ebben a környezetben. Talán az ellenség is kímélte a másik mammáját. feleségnek már nem annyira
2009. okt. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
igen, ott legalább rend van, nem számít h rendőrfőnök vagy képviselő vagy legen az akárki, elteszik láb alól, ha útban van, azaz lerendezik azt amit a jog idióta eszközeivel nem lehet akkor sem, ha abszolút jogos a dolog, úgyhogy igen !!!
2009. okt. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én simán lettem volna a felesége :-)
2009. okt. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Érdekes kérdés. Imádom az 1930-as évekbeli maffia történeteket (és az az igazság ,hogy a modern koriakat is), bolondulok a ballonkabátokért, öltönyökért és a hangulatért, de azt hiszem nem lennék Maffia. Főleg a mostani korban nem. Semmi becsület. Meg én túl sokat küzdök a lelkiismeretfurdalásosommal ahhoz, hogy sikeres maffia lehessek:)


(Bár a Maffiózókban is volt egy ilyen csávó...és őt szerették kollégái.)

2009. nov. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

igen 21/f

láttam a filmet és tetszett

2009. nov. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Én is maffia akarok lenni.. csak nem tudom milyen úton induljak el.. de nekem nagyon tetszik az egész beállítotság ott mindenki mindenkiért él és legalább van összetartás.. ma ezt már nem mondhatjuk el.. kövezzetek meg de én elterveztem hogy az akarok lenni.. : )
2010. júl. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagyon nem. A történet egyik vonala épp az, hogy ez a rendszer és életforma milyen kíméletlen, és hogyan tesz tönkre életeket, mert nem lehet kiszállni - elég beszédes pl. Fredo, Santino, Mary sorsa. A legjobb példa azonban szerintem Kay, Michael felesége, aki a végén nemcsak, hogy egyszerűen megbánta, hogy feleségül ment hozzá, de konkrétan alig bírt kimenekülni ebből a körből. Ha valak, az ő példája ékesen megmutatja, mi jár azzal, ha valaki belép a családba, a "rendszerbe". Szerencsétlen nő élete legnagyobb hibáját követte el, mikor összeszűrte a levet Mike-kal és alighanem azt tanácsolná fiatalkori önmagának hogy kerülni kell ezt az egész romlott bandát, mint a tüzet.


Még az is, aki amúgy nem ártott senkinek, az is veszélyben van, pusztán azért, mert a család része, és nem léphet ki ebből az egészből. A hozzátartozók is ellenségek az ellenség szemében, mert akit megölnek, azt a rokona meg akarhatja bosszulin, vagy épp fordítva, a szerettekkel lehet bosszulni és zsarolni az ellenségnek. Szerintem pont ez a film üzenete, hogy mennyire aljas és tragikus ez a maffia-lét. Meglep, hogy itt sokaknak ilyen nagy kedve lenne rá...

2013. aug. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!