Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van Magyarországon...

Miért van Magyarországon ilyen meleg?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ezt nem lehet kibírni. Ha becsukom az ablakot megáll a levegő, felforrósodik a szoba, ha kinyitom bejön minden állat, plusz ugyanúgy a meleg levegő. Nappal nem lehet kimenni se, éjjel meg nem lehet aludni. Komolyan mondom csak ezért fogok elköltözni északabbra, mert szerintem ez durva. Pár napja néztem a hőtérképet, és itt Budapesten melegebb volt mint a mediterrán városokban.

2013. jún. 17. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Közeleg a melegfelvonulás, még a természet is érzi
2013. jún. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Mert a tél nem közeleg.
2013. jún. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Ilyen az időjárás. Két hete meg olyan hideg volt, ami sokkal északabbra szokás.
2013. jún. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Mert nyár van, akármilyen szokatlan is.
2013. jún. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Globális felmelegedés, sajnos. Amíg a Föld be nem indítja a vészprogramot és nem kezdődik meg az újabb jégkorszak, addig csak rosszabb lesz, attól tartok. Ráadásul az ország egy teknőben fekszik, ahol állandóan megreked a pára, ettől a hideg és a meleg is elviselhetetlenebb a száraz levegőjű helyeknél.
2013. jún. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Állatok ellen ajánlom a szunyoghalot. Sokat segít;)

Engem egyébként nem zavar, nagyon szeretem a meleget. Ami most van, az mégcsak nem is durva, hanem kellemes ( tudom, egy pár száz kilométerrel északabbra születtem a kelleténél....

2013. jún. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Tönkrement, szétesett az ózonréteg. Már nem vagy alig szűri ki az UV-t. Azért lett ilyen vakító a Nap, azért izzik fémesen az ég, azért harsányak a színek, azért van a glob. felmelegedés: az egyre dögletesebb hőség, a gleccserek olvadása, az elsivatagosodás - és persze ezért egyre több bőrrákos és szembeteg ember. Az ózon kiszűrte az UV-t, emiatt a Nap sárgának látszott, az ég mélykék volt, a színek, kontrasztok lágyabbak, a hőmérséklet pedig sokkal temperáltabb. Elég megnézni régi (legalább 30-40 évvel ezelőtti), jó minőségű szines fotókat, filmfelvételeket - ezeken nem az emulzió öregedése vagy a korabeli szinestechnika gyengesége miatt tompábbak, pasztellszerűek a színek és körvonalak. Hanem mert ilyenek voltak. A hőség jellege is megváltozott: manapság 30 fok sokkal elviselhetetlenebb, mint 10-20 éve, pláne régebben. Erről a szimpla "hőmérés" nem mond semmit.

Halkan teszem hozzá, hogy csak kevesen essenek pánikba: irtózatos baj van. Erről azonban mélyen hallgat a tudomány és a média.

2014. jún. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!