Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olyan különleges kirándu...

Lizzie-chan kérdése:

Miért olyan különleges kiránduló hely Sárospatak?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen olvastam osztálykirándulásról szóló kérdésekben, hogy ajánlják Sárospatakot. Mivel én pataki vagyok, ezért nem nagyon tudom megállapítani, milyen lehet a mi városunk egy "idegen" számára. Miért szeretik ennyire a várost? A vár miatt? Vagy talán valami más miatt? Lehet, hogy furcsán hangzik a kérdésem, de ez igazán érdekel :) (Használhatatlan válaszokkal kerüljetek, köszi!)
2013. máj. 31. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Én minden évben ott nyaralok.

1. Normális emberek lakják, akiknek teljesen más a mentalitásuk, mint pl. ahol én élek.

2. Rengeteg program, kulturális esemény (főleg a zemplénfeszt idején) és történelmi látnivaló.

3. Olyan hangulata, varázsa van Sárospataknak, hogy fél óra után otthon érzed magad benne és nem is kívánkozol el onnan...

Megfordult a fejemben, hogy odaköltözök...

2013. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Kezdem érteni, hogy mi a dolog lényege, de valószínűleg soha nem fogom megérteni teljesen. :) Egyébként tényleg szép hely, az iskolák nagyon jók (főleg az Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium), ráadásul nem is szmogos. De valószínűleg soha nem fogom átérezni a dolog varázsát, mert ezt már megszoktam. :) Még egyszer köszönöm a választ!
2013. jún. 21. 12:42
 3/5 anonim válasza:
Én ott tanulok!:) Gyönyörű hely, rengeteg látnivalóval. Ott van a Református gimnázium, ahova sok híresség járt( pl II.Rákóczi Ferenc, Kossuth Lajos), valamint mellette az iskolakert, ahol számos mellszobor van kitéve. Aztán patakon van a Comenius Főiskola tanítóképző kara. azt is érdemes megnézni:) Sok Makovecz Imre által tervezett építmény van ott(Bodrog áruház, Árpád Vezér Gimnázium). Az Árpád Vezér Gimit is érdemes megnézni, gyönyörű! Éshát ne felejtsük el a Sárospataki várat, és a várkertet. Nagyon szép, nyugodalmas hely, a várban kiállítás szokott lenni. Érdemes megnézni.:) A vár mögött található a"vízikapu",a diákok kedvenc helye. Ott folyik a Bodrog. Eszméletlenül szép, és jó hely. Tehát érdemes eljönni Sárospatakra!
2013. aug. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
(#3as vagyok) Kifelejtettem a végardói fürdőt, és a Tengerszemet!! Sok turista látogat el oda is..
2013. aug. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én úgy tudtam, hogy Kossuth Lajos Sátoraljaújhelyben a Kossuth Lajos Gimnáziumba járt, és ezért nevezték el róla! :)
2013. okt. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!