Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tanultál meg gitározni?...

Hogyan tanultál meg gitározni? MI a gitározás menete?

Figyelt kérdés
2013. máj. 20. 11:55
 1/4 anonim válasza:
Jártam zeneiskolába, totál elvette a kedvem tőle. Csak akkor gitároztam kb. mikor órára jártam. Aztán miután felfogtam, hogy ennek a világon semmi értelme, és otthagytam, itthon elkezdtem youtubeon oktató videókat nézni, szám specifikusan. Azt tanultam meg amiket szerettem, és úgy éreztem, hogy talán ez már menne. Annyi előnyöm talán még volt a zenesuliból, hogy az alap akkordokat már ismertem, meg tudtam transzponálni.
2013. máj. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kössz, de ezzel semmire se mentem-
2013. máj. 21. 16:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Osztálytársam rávett, hogy pénzért megtanít. (800ft/óra)

Most gitározom fél éve, mostmár elektromoson.

Technikákat nála tanulok, számokat itthon. Bár véleményem szerint a pokolban fog elégni, hogy képes pénzt kérni, de nembaj , rávett hogy elkezdjem, szóval örülök neki. Magamtól nem mertem volna elkezdeni VAGY elmentem volna zenesuliba. Ha zenesuliban kezdek már nem gitároznék...

15/f

Egyébként menete magántanárnál: Alap dolgok (húrok neve, váltott pengetés, hogyan fogj le bundot normálisan) utána akkordok, kvintek, technikák, (és persze közben számokat is megtanulsz)

2013. máj. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Első vagyok. Arra válaszoltam amit kérdeztél. Legalábbis arra a részére, amit tudtam értelmezni.

Mi a gitározás menete? Leülök, a gitár testét megtámasztom a jobb combomon, a bal kezemet a gitár nyakához emelem, a jobbot pedig a húrok felé, aztán lefogom a kívánt hangokat, és megpengetem az azokhoz tartozó húrokat.

repeat->profit

2013. máj. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!