Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik külföldön dolgoznak,...

Akik külföldön dolgoznak, hogy oldják meg ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Allergiás és asztmás vagyok. Kutya, macskaszőr, házi- és virágpor, penészgomba, atka, levágott fű, stb. Leginkább tavasztól őszig kínoznak a tünetek, amik: tüsszögés, fulladás, szemviszketés, néha ezek kombinációja. Minden tavasszal megíratom az allergológussal a gyógyszerajánlást, ami kitart, amíg tart az allergiaszezonom. A háziorvos egy havi adagot ír fel mindig előre. Télen szinte semmi gondom nincs, bár a kutyától és a macskától ilyenkor is távol tartom magam.


Egyelőre nincs tervbe véve, de ha külföldön dolgoznék, onnan nem biztos, h tudnék 3-4 hetente hazajárni, h megírassam az orvosságokat. Oké, bizonyára lehet kapni ott is a patikákban ezeket a szereket, bizonyára vény nélkül is?! Vagy esetleg ott is orvos írja fel őket? Abban pedig nemigazán bízok, h elmúlna az allergia. Lassan 25 éve szenvedek tőle és minden tavasszal újra jön. Lehet, h a környezetváltozás jó hatással lenne és esetleg elő se jönnének a tünetek, de mi van, ha még jobban előjönnének? :S


Kérem, aki nem érintett a témában, mert pl nem dolgozik külföldön, nem allergiás, az ne írjon, ne offoljon itt! Normális válaszokat várok, köszönöm!


Az esetleges rossz témában való indításért elnézést kérek!



2013. ápr. 22. 07:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell mondjam, ha Németországba költözöl, a helyzeted javulhat. Itt az időjárás kedvezőbb, legalább is a déli, délnyugati részeken és az allergiás betegségek jóval ritkábbak. Az átlagos tisztaság is nagyobb.

Munkavállalási engedély nem szükséges, elég a személyi és a nyelvtudás. Itt is létezik a háziorvos fogalma és elképzelhető, hogy az itteni gyógyszer hatékonyabb, mint az otthoni. Egészen biztosan alaposan kivizsgálnak és megfelelő kezelést kapsz, bár ehhez szükséges egy itteni egészségbiztosítás, amit akadálytalanul megköthetsz és ha itt dolgozol, fizetni is tudod.

A fiamnak segített, meggyógyult és tünetmentes lett.

Az interneten bizonyára van fertőzési térkép, mondjuk a parlagfűről, ha arra érzékeny vagy, elkerülheted a számodra veszélyes zónákat.

Anyagilag a költségeid biztosan sokkal nagyobbak lesznek, de német fizetésből megfizethető.

Esetleg otthoni gyógyszerekkel is beérheted, bár még az is előfordulhat, hogy az igazán hatékony és méregdrága készítmények Németországban olcsóbbak.

Ismerek olyan gyógyszertárat, ahol kifejezetten természetgyógyászati szereket forgalmaznak.

Kissé idegenkedtem tőle, más problémával kapcsolatban, de tanúsíthatom, hatékony volt, talán Neked is érdemes kipróbálni.

A német eü. ellátás kiváló.

Azt javaslom, tájékozódj a Téged érintő problémáról és ha találsz megfelelő helyet, keress munkát ott, továbbá ideiglenes szállást. Vendégszobák, társbérletek elsőre megfelelnek. A kissé drága napi szállásköltség jóval lejjebb megy, ha hosszabb időre foglalsz szállást, még olcsó panzió is elképzelhető. Aztán ha már van pénzed kaució és provízió megfizetésére, bérelhetsz lakást magad is.

Sok sikert!

2013. ápr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod és a konkrét tájékoztatást!


Németország, Ausztria és Anglia jöhetne szóba, ha elmennék Magyarországról. Igen, sajnos a parlagfű engem is érint.

2013. ápr. 22. 08:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Külföldön a parlagfű nem annyira vészes általában, mint Magyarországon. Mi Finnországban élünk, otthon tavasztól októberig kell szedni a gyógyszert itt egyáltalán nem. Viszont Németországban nyaralunk minden évben májusban a déli részen a hegyekben és sajnos ott előjön az allergia. Mi gond nélkül találtunk Németországban és Finnországban is úgyanolyan gyógyszert, mint amitt otthon kaptunk. (Németországban recept nélkül is lehetett venni).

Egyébként ajánlom az északi országokat, jártam mind az 5-ben (Norvégia, Izland, Dánia, Svédország, Finnország) és sehol nem volt gond az allergia. Költözésünk egyik oka pont az allergia volt..

2013. ápr. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a te válaszod is! Megfontolandó...
2013. ápr. 22. 11:57
 5/6 anonim ***** válasza:
En Angliaban elek, itt konnyen megoldhato a problemad. Regisztralni kell a korzeti haziorvosnal, aki felirja neked az adott gyogyszert. Itt minden gyogyszer azonos aron van, receptdij van, ami 7 font korul van. Ha 3 honap alatt 4 vagy annal tobb gyogyszert kell kivaltanod, akkor megeri megvenni az NHS kartyat. Ez 3 honapra 30 font, es innentol ezzel fizetsz a gyogyszerekert, tehat hiaba van 20 gyogyszered, ezt a 30 fontot csak egyszer kell kifizetned. Egyebkent ezzel a kartyaval elmeletileg a fogorvosi alapellatas is ingyenes. De rengeteg fele allergiagyogyszer kaphato egyfontos boltokban, gyogyszertarakban. En regebben Claritine-t szedtem, az is kaphato itt veny nelkul.
2013. ápr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!


Claritine-t én is szedtem évekkel ezelőtt, csak szinte minden évben újat írnak (mert hogy a korábbit már nem lehet közgyógyra írni stb).

2013. ápr. 24. 12:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!