Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szólnátok a tanárnak ezért?

Szólnátok a tanárnak ezért?

Figyelt kérdés

A lányom 4. osztályos ált. iskolás. Tegnap írtak egy mini dolgozat szerűséget környezetből. 5 kérdésre kellett válaszolni. A gyerekem mindegyikre helyesen válaszolt és 3-ast kapott. Feltehetően azért mert a leírt mondatokban helyesírási hibák voltak. ( ékezet lemaradás, j-ly hiba)

Szóval lehet, hogy elfogult vagyok, de szerintem a helyesírási hiba az nyelvtan órán kellene , hogy beleszámítson a jegybe. Nem?

A tudása 5-ös volt. Ti, hogy látjátok ezt?


2009. szept. 22. 10:04
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
77%
Nem! Pont ez a lényeg, nem a tárgyi tudás már csak a lényeg. Nem csak az a lényeg, hogy leírjon valamit, hanem, hogy értelme is legyen és megfeleljen a fentebb emlegetett keresztkompetenciáknak.
2009. szept. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
73%
Két ötös dolgozat, amelyek közül az egyik minden szempontból hibátlan, a másikban helyesírási hibák vannak, a szememben nem egyenértékű.
2009. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
66%

Jaaaa, hogy nem is osztályozta igazából! Itt van az a bizonyos kutya. Akkor a tanár tényleg nem hibázott.


Már óvodában az érettségire készítenek, ha úgy vesszük, szóval nem értem, hogy miért ne lehetne a gyereket ilyennel szoktatni, hogy mellé írják, hogy hanyas lenne.


És a próba érettségikről nem is beszélve!


És egyébként se hetekig ilyenen kellene duzzognod, hanem tenned érte, hogy a gyereked helyesírása jó legyen!

2009. szept. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
66%

A kérdező ezt írta a kérdésben:

,,A gyerekem mindegyikre helyesen válaszolt és 3-ast kapott"

Majd később ezt:

,,Az osztályozás 4. második félévétől hivatalos ez így van de nálunk a tanárnéni már oda írja a pirospont meg a fekete pont mellé, hogy hányas lenne, ha értékelne"

Szóval a tanár néni nem is adott jegyet arra a dolgozatra.Tehát miről beszélünk?

2009. szept. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

A gondolkozásmódról.



Visszatérve, a jelen oktatási rendszerben nem adható sem jegy, sem piros és fekete pont 4. félévéig, csak szóbeli értékelés lehetséges. Ez van. Nem én találtam ki.

Az már más kérdés, ki és hogyan sajátítja el ezt a fajta pedagógiai módszert.

2009. szept. 25. 20:23
 36/39 A kérdező kommentje:

"Két ötös dolgozat, amelyek közül az egyik minden szempontból hibátlan, a másikban helyesírási hibák vannak, a szememben nem egyenértékű"


-- a tényanyag tudása egyenértékű, ami azt hivatott felmérni, hogy környezet ismeretből mit tud. Ezért szoktak helyesírásból is külön jegyet adni.

Láttunk már 5-ös fogalmazást 3-as helyesírással.

2009. szept. 25. 20:28
 37/39 anonim válasza:
69%

Én megfordítanám a dolgot, olyan mód, hogyha valaki rossz válaszokat ad de hibátlan helyesírással attól még a dolgozata nem lesz 5-ös.

Eképpen kicsit egyoldalú az osztályozás. Hiszen oda sem számít plusz 2 jegyet fölfele mert helyesen írt a kisdiák.


Amúgy kimondhatná már valaki, hogy igen csak szigorúan van ítélve a leírtak alapján a gyermeked. 2 ly-s hiba és az egész dolgozat 3-as? (lenne)

Fene egye meg az ilyen magát tanárnak mondó néniket!

2009. szept. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
58%

Nekem is adtak piros meg fekete pontot is alsó tagozatban, mégis itt vagyok még :)

Most legalább kiderült, hogy a lányod helyesírásán még javítani kell. Előbb-utóbb meg kell tanulnia azokat a fránya ly-onos szavakat :)

2009. szept. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
gondolkodásmód-ot akart írni, szerintem :)
2009. okt. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!