Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szólnátok a tanárnak ezért?

Szólnátok a tanárnak ezért?

Figyelt kérdés

A lányom 4. osztályos ált. iskolás. Tegnap írtak egy mini dolgozat szerűséget környezetből. 5 kérdésre kellett válaszolni. A gyerekem mindegyikre helyesen válaszolt és 3-ast kapott. Feltehetően azért mert a leírt mondatokban helyesírási hibák voltak. ( ékezet lemaradás, j-ly hiba)

Szóval lehet, hogy elfogult vagyok, de szerintem a helyesírási hiba az nyelvtan órán kellene , hogy beleszámítson a jegybe. Nem?

A tudása 5-ös volt. Ti, hogy látjátok ezt?


2009. szept. 22. 10:04
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Az én fiam is negyedikes.

Az első, amin csodálkozom, hogy hogyhogy kapott jegyet a dolgozatra? Az én fiam még mindig nem kap osztályzatot, csak majd a 2. félévtől. Ez van a tantervben állítólag...

Én sajnálom, hogy még nem kap jegyet. Szóval akkor nem értem.....

Én szóvá tenném. Magyar órán kell a helyesírást osztályozni. Szerintem szólj neki! Ha most hagyod, akkor ez lesz később is. Kapjon nyelvtanból egy rossz jegyet, de a környezete ötös.

Egyébként nekem is volt már problémám hasonló miatt. Rossz füzetbe írta a leckét ls ezért volt értékelhetetlen a leckéje:)

2009. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
73%

a 80-as években mindenkit megtanítottak olvasni és írni, még időben. Nem volt olyan, hogy valaki nyolcadikos korában ne tudott folyékonyan olvasni. Kedves szülők, 2009-re azt értétek el, hogy a gyereknek ,,mindig" igaza van, ha másképp nem látja be a tanár, majd a szülő megvárja iskola után a pedagógust..

A szemedben az már nem is tanár, aki meg akarja tanítani a gyerekednek, hogy helyesen írni nem csak a nyelvtan órán kell, hanem úgy általában is?

Mit rontott el a kislány? Gólya, papagáj? Azért negyedikben már el kellene jutni arra a szintre, hogy ezek menjenek.

A gyerek legyen igényes arra, amit leír, függetlenül attól, hogy természetismeret dolgozatot, nyelvtan dolgozatot ír vagy bármit. Mégis mikor tanulja meg a nyelvtani szabályokat? Majd ha ötödikes lesz? Netán még később? A gyerekek így jussanak el a diplomáig?

Ha az én gyerekem ötös lenne természetismeretből, de közben azt írná, hogy: gója, Margit-sziget, Lánc-híd, varlyú..stb. én nem lennék büszke rá. Sőt.

2009. szept. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
62%
Az utolsó hozzászólóval nem értek egyet. Az én fiam is negyedikes. Minden nap diktálok neki hogy megtanuljon helyesen írni. Ha én diktálok, odafigyel és általában kevés hiba van benne. De ha a füzetében ír, vagy másol valamit, akkor igenis leírja hogy" csodállatos". Ilyenkor leíratom vele hússzor, és másnap újra diktálom neki. Ha akkor is elrontja, akkor 40x írja le. És sokszor még ez sem elég. Pedig a fiam rengeteg könyvet olvas. Szóval az órai nyelvtan a helyesíráshoz édeskevés....Még szoktam látni nagy helyesírási hibákat a füzetében... De nem olyat, hogy: valy, gója....
2009. szept. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
80%

Most komolyan be akarsz menni a tanárhoz és a szemére vetni, hogy meg akarja tanítani a gyerekedet helyesen írni????

a 13.40-es hozzászóló legalább tesz is valamit azért, hogy a gyereke helyesírása fejlődjön, ez nagyon jó dolog, nyilván a nyelvtan óra nem elég, otthon is rá kell gyúrni, persze ez minden tantárgyra igaz, csak nem mindenhol veszik a szülők a fáradtságot, hogy leüljenek a kicsik mellé.

2009. szept. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
82%
Az édes kicsi lányod gondolom fog érettségizni, ahol bizony akár jegyeket is ronthat azzal, hogy nem tud helyesen írni. Márpedig azt középsuliban már elég nehéz megtanulni. Örülj neki, hogy ellenőrzik a helyesírását a környezet dogában is.
2009. szept. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem igaz. Nevelőapám helyesírása csapnivaló volt. Épphogy az "és" szóban nem ejtett helyesírási hibát. Mégis lediplomázott, sőt középiskolai tanár lett. Tele helyesírási hibával....
2009. szept. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
66%

jó vicc...

és mit tanított? Magyar irodalmat? Magyar nyelvtant?

Protekcióval került be?

2009. szept. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
72%

Na álljon meg a menet! A kérdezőnek nem az volt a baja, hogy a tanító meg akarja tanítani helyesen írni a gyereket, hanem az, hogy a környezet tantárgyban nyelvtant osztályzott. Ti úgy látom, olvasni nem tudtok vénségetekre, viszont annál agresszívabbak vagytok, ennél pedig a tízéves gyerek két ly és egy ékezettévesztése összehasonlíthatatlanul kisebb hiba. Az osztályzás egyébként nem a tanító szájíze szerint történik, hanem a helyi tanterv szerint (amibe nem hiszem, hogy belefér ez a fajta eljárás, ugyanis egy szakmailag elfogadható teszt kritériuma, hogy azt teszteli, aminek a tesztelésére szolgál, jelen esetben a környezetismeretet és nem a helyesírást.) A helyi tantervet el lehet olvasni, és ha a tanító ettől eltér, akkor számon lehet kérni rajta. A tisztességes eljáráshoz mindenkinek joga van, és a saját jogait megvédeni mindenkinek kötelessége!

12.14

2009. szept. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
66%
Okleveles épitészmérnök volt, és valamilyen szakmai órákat tartott...
2009. szept. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

A 13.27-es, 13.45-ösk, 13.56-os el vagytok tévedve. Hozzáállásotok híven tükrözi azt, hogy a leírt szavakat nem csak helyesen kell leírni de érteni sem ártana.

Fogalmatok sincs miről van szó.


A 20.01-es véleménye összegzi a lényeget.

A tárgyi tudás a lényeg jelen esetben.


És a 80-as években sem tanítottak meg mindenkit normálisan olvasni. Akkor is tanár- és módszer függő volt az eredményesség mértéke.


Az osztályozás 4. második félévétől hivatalos ez így van de nálunk a tanárnéni már oda írja a pirospont meg a fekete pont mellé, hogy hányas lenne, ha értékelne, azért , hogy szokják a gyerekek.

Tehát nincs hivatalosan osztályzás de mégis van. Na ezt adjátok össze meg a NAT-ot.

2009. szept. 23. 13:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!