Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elegem van a nepszeru emberekb...

Elegem van a nepszeru emberekbol es az iskolai hierarchiabol. Mit tehetnek?

Figyelt kérdés

Elore is bocsanat, ha rossz kategoriaba irtam.

Szoval az a problemam, hogy az iskolaba ahova jarok csak az az ember szamit aki nepszeru. Egyszeruen lehetetlen ervesulni es baratkozni, mert mindenki lenezo. Ket csoportba osztanam az iskolamba jaro embereket: menok es senkik. Egyszerun idegesit, hogyha valaki nem tudja a nevedet akkor rogton nem is szamitasz. Ha a suli leghelyesebb fiuja nem lajkolja be a kepedet facebookon akkor csunya vagy.

Iden kezdtem a gimit es jopar emberrel joba lettem, most is van egy nagyon jo baratnom, csak az a baj, hogy kezdunk eltavolodni egymastol, mert o folyamatosan felsobb evesekkel log, engem pedig leraz. Egyedul erzem magam, mert a tobbi barataommal pedig inkabb felszinesebb a kapcsoltunk. Baratom nincs es ahogy elnezem nem is lesz, mert a legtobben egyszeruen ram sem neznek, akik meg igen azok meg nekem nem tetszenek.

Egyedul erzem magam es elegem van abbol, hogy nem szamitok mert nem vagyok nepszeru.


Szerintetek mivel tehetnem egy kicsit elvezhetobbe a bent toltott napjamimat?


Bocsi ha hosszu lett, es bocsi az ekezet hianyok miatt.


16/L



2013. márc. 31. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:

ez nehéz ügy!

próbálj ezzel nem foglalkozni..


én örülök,hogy ucsó évem van, érettségi és húzhatok el ebből a suliból! már csak 1 hónap :D


nekem az 5 év alatt (nyelvi előkészítős gimi) csak felszínes barátaim voltak/vannak,elég rossz inkább kihasználnak ha nincs ott a legjobbbnő akkor én jó vagyok mint pótlék ebbe bele untam és nem szoktam velük foglalkozni..szóval a napjaim neekm a legtöbbször abból állt,hogy ültem egyedül a padban :/ zene hallgatás és rajzolgatás..

mivel te most mentél a gimi elég nehéz lesz..esetleg akik kevésbé népszerűek velük barátkozhatnál..

szerintem mást nem tudsz,max suli váltás..

2013. márc. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

"Baratom nincs es ahogy elnezem nem is lesz, mert a legtobben egyszeruen ram sem neznek, akik meg igen azok meg nekem nem tetszenek. "


Na akkor ők mit szóljanak?Ha te érzed magadat elnyomva, és hierarchikusan a 0.-on gondolod magad, akkor azok a srácok, akik neked még neked sem tetszenek, hogyan érezhetik magukat.Ezek szerint vagy te nem tartozol a senkik közé, vagy minimum 3 szintes a hierarchiátok.


Egyébként az egész csak felfogás kérdése.Mindenki ott van a rangsorban:

-ahova gondolja magát

-ahova hagyja, hogy a többiek miatt kerüljön.

A fő probléma az, hogy hagyjátok magatokat lesüllyedni.Persze, hogy senkikké váltok, ha mások véleményére alapozódik az emberek megítélése.Így nem is lehet titeket rendesen, magatok és a viselkedésetek alapján megítélni, csak mások véleménye szerint.De ez azért van, mert ennyire adtok azok véleményére, akik szerintetek elnyomnak titeket, tehát részben a senkik is hibáznak.

Tulajdonképpen úgy válik valaki senkivé, hogy ezt az egész megítélésrendszert elfodagja.Az, akit ezzel nem lehet befolyásolni, meg is marad menőnek.

Ezzel azt akarom mondani, hogy az lesz/marad népszerű, aki nem hagyja, hogy mások teljesen befolyásolják.Lehet adni valaki véleményére, de legyen már egy egészséges önképetek.

Ha tisztában vagy azzal, aki vagy, és milyen tulajdonságaid vannak, tehát képes vagy magadat megítélni, akkor nem hagyod, hogy a menők beskatulyázzanak a senkik közé.

A lényeg tehát az, hogy ne fogadd el, ha a menő alkot rólad véleményt.Tedd meg ezt saját magad és ragaszkodj hozzá, hogy ne ingassanak meg ebben.Így egy biztos helyed lehet a közösségben, és nem a senkik között.

2013. márc. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy az előttem lévő mondta, annak tartanak mások, akinek te tartod magad. Már eleve ott kezdődik a probléma, hogy te magadat lealacsonyítod, és felszínes tizenévesek alá rendeled magad, akik 2-3 év múlva sehol sem lesznek az életedben.


A középsulit én egy kényszernek éltem meg, szar volt a légkör, a mentalitás. Két gimibe jártam, mindenhol voltak problémáim a közösséggel, mégis népszerű voltam, más körökben. Főleg Pesten, az osztályban a srácok nem nagyon haverkodtak velem, de az OKJ-sok és alatt lévő tagozatból elég sokan, a fél sulit ismertem, de osztályon belül kívülállónak tartottak.


60 emberből 2-vel tartom a kapcsolatot, de őket általános iskola óta ismerem.


Sehol sem lesz ez a hierarchia 2 év múlva.

Rá vagy kényszerítve erre a társaságra, napi több mint 8 órában éveken keresztül, egy teremben.

Persze, hogy szarul érzed magad.


Ha kikerülsz sokkal szabadabb lesz a légkör. Nagy előadók, csoportok, stb. Csak azzal beszélsz akivel te akarsz, el fogod tudni kerülni a számodra kellemetlen arcokat.


Mindenki így van vele, azt ne hidd, hogy másnak jobb volt.

2013. márc. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az segíthet, ha keresed az olyan emberek társaságát, akik nyitottak rád és nem akarnak a földbe alázni. Mindig vannak ilyenek. Én anno a gimnáziumban először nálam idősebb iskolatársakban és idővel néhány osztálytársban találtam meg azt, hogy képesek voltak szemtől szembe, kettesben kommunikálni velem és nem azzal voltak elfoglalva, hogy a csordában, ahol vagyunk, ki milyen pozícióban van. Mai napig ez a néhány ember a legjobb barátaim közé tartozik.
2013. jún. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!