Miért lett ilyen felkapott dolog a kiégéssel, burnout-al foglalkozni?
Figyelt kérdés
2013. márc. 31. 15:03
1/2 anonim válasza:
Mert egyre stresszesebb, bizonytalanabb a világ, nagyobbak az elvárások, miközben nap, mint nap meg kell küzdenie az embernek a munkahelyéért, hogy ki tudja fizetni a hiteleit, hogy rendesen fel tudja nevelni a gyerekét, hogy el tudja látni idős szüleit, hogy ne dőljön romba a házassága, hogy ne árverezzék el a feje fölül a házat és ne kelljen kukáznia. Ilyen világot élünk. Nem csoda, ha sokan a tönk szélén vannak idegileg, és előbb-utóbb kijön rajtuk valamilyen formában. A nyugati világban ez nem tabutéma, nálunk főleg korábban az volt (és igazából még ma is az), mert egyrészt a közvélemény "hangyásnak" minősíti, ha valaki pszichiáterhez jár, és kiközösítik, másrészt pedig ha pár hétnél tovább távol marad a munkahelyéről, valószínűleg kirúgják. Németországban, Ausztriában elég támogatóan állnak hozzá a dologhoz, én is ismerek nem egy embert, aki átesett ilyen krízisen, és több havi kezelésre szorult. Nálunk is sok tízezer embert érint a probléma, de valószínűleg soha nem jutnak majd orvoshoz, hanem előbb-utóbb öngyilkosok lesznek, vagy elmegyógyintézetben kötnek ki.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat!
2013. ápr. 3. 00:02
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!