Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Néptánc vagy modern tánc legyen?

Néptánc vagy modern tánc legyen?

Figyelt kérdés
A mi tánccsapatunk eredetileg néptánc csoportnak alakult, amiért anno is volt a településünkön néptánc csoport.. Csak úgy megemlítem, a tánctanárunk tanít néptáncot, modern táncot, cigány táncot.. Hát mindent, amit el lehet képzelni. És mi táncosok, úgy beszéltük meg, hogy lehetne pár óra modern tánccal is. Ugye 2 órás egy táncóra, és a tánctanár úgy döntött, hogy másfél óra néptánc, másfél óra modern tánc. Én (és szerintem az összes táncos) úgy gondolom/gondoljuk, hogy a néptánc az olyan komoly tánc.. Nincs benne semmi élvezet, izgalmasság.. Olyan merev és komolynak kell lenni egész végig.. (Nem gúnyból mondom, aki esetleg néptáncol)A modern tánc pedig olyan felszabadultabb kategória, izgalmasabb, főleg a klipptánc. Az összes táncosnak tetszik. Csak ezzel annyi gond van, hogy a szervezőnek nem tetszene, hogy mi teljes egészében modern táncot táncolnánk.. Mert hogy ő régen néptáncolt meg blablabla. Szerintetek hogyan legyen? Néptánc vagy moderntánc? Hogy tervezzük el, hogy mindenkinek jó legyen? Vélemények a 2 táncról?

2013. márc. 18. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:

hip-hop a legjobb :D

amúgy nem rég alakult nálunk is egy tánc csoport eredetileg hip-hop tánc csoportnak indult,de páran szerettek volna mást is tanulni így nálunk az órák olyanok,hogy egyik órán ilyen a másik órán olyan (1,5 óra egy alkalom,bár mi csak hobbi szinten csináljuk heti 1x) hip-hop,salsa,rocky stb szóval minden stílust bele visz a tanárunk és így mindenkinek jó ,mert minden ember megtalálja a maga stílusát,nekem a sokból a hip-hop jött be :D


olyan suliba járok ahol néptáncot oktatnak én gimis vagyok,de egyszer megnézhettünk egy néptánc órát nekem tetszett azért,de nem táncolnám :)

viszont az ottani fiatalok nagyon szeretik látszik rajtuk,hogy élvezik az egészet,a tánc eléggé össze hozza az embereket :)

2013. márc. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én sokszor látogatom a Forrás Néptáncegyüttes darabjait. Arról sok mindent el tudok mondani, csak azt nem, hogy merev és komoly... Nem tudom, mit csinálnak máshogy, mint ti, milyen más tájak táncait táncolják, de végig lüktet, izgalmas, a táncosok mosolyognak, rikoltoznak, improvizálnak közben, élvezet nézni. A helyi néptáncfesztiválon rendre több ezres közönség előtt adnak elő. Az is igaz, hogy nem egyet jobbra-egyet balra a koreográfiájuk, hanem van történet benne. Volt, hogy konkrétan egy mesét adtak elő táncképekben. ha ismered, akkor ahogy az Experidance is dolgozik többnyire, csak amolyan házi verzióban.

Szóval szerintem izgalmas megoldás lehetne a helyzetre, ha kicsit feldobnátok a néptánc koreókat, hogy ti is élvezzétek. Szerintem simán lehet keverni a modern és a néptánc elemeket egy előadáson belül, és ha jól értem, akkor már mindkettőben otthon vagytok. Hát akkor miért ne lehetne valami izgalmasat kihozni ebből?!

2013. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak: Köszönöm szépen válaszodat, ezzel sokat segítettél, és tippet is adtál :D

2. válaszoló: Teljesen igazad van és jó ötlet. :-)


De lenne még egy kérdésem.. Ha most néptáncot és modern táncot is tanulunk.. Akkor ha lesznek fellépések mindkettő tánccal fellépünk? Vagy ez hogy van?

2013. márc. 21. 19:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy kombinált koreográfiának onnantól új nevet kell adni. A műsornak szerintem adjatok egy egyedi jól hangzó nevet, és pár szóban mellé kifejteni, hogy néptánc és modern tánc elemekből álló előadásról van szó.

Illetve talán van is ezekre valami kifejezés, hallottam valahol azt, hogy kortárs néptánc. Utána kell nézni.

2013. márc. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az a baj sok táncossal(Néptánc), hogy nem tudják beleélni magukat!! Régen olyan nem is mehetett táncolni, aki nem tudott mulatni!! (Ez még a gyöngyösbokréták ideje alatt volt) Ez hülyeség, hogy a néptánc merev és komoly! Ha Ti nem mulattok alatta, akkor ki mulasson? Mitől legyen izgalmas, ha Ti nem teszitek azzá?? Hát attól lesz izgalmas, és hangulatos egy tánc, ha mulattok benne. A lányok csujogatnak, a fiúk táncoltatják a lányokat! De nem ám kettőt jobbra, kettőt balra. Azok nem koreográfiák! Igen. Mi is úgy szoktuk, hogy általában egy történetet dolgozunk fel, vagy valami mondanivalója legyen a táncnak.
2013. aug. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!