Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez a kifejezés trágárnak számít?

Ez a kifejezés trágárnak számít?

Figyelt kérdés

"Ba*i nagy."

A * helyére z-t kell illeszteni.

Én egyáltalán nem érzem annak. Sok helyen láttam, hallottam már. Pl film címben, tv-ben és soha nem sípolták ki, sem a 18-as karika nem volt kint. Sőt, emlékszem, hogy egy általános iskolai tanárom is használta egyszer.

Szerintetek?

Csak azért kérdezem, mert a napokban kiírtam egy kérdést, amiben ez a kifejezés volt, és szinte azonnal törölték azzal az indokkal, hogy trágárkodok az oldalon és megfenyegettek, hogy ki fognak emiatt tiltani.

Az oké, hogy mondjuk egy doktori disszertációban nem használnám, de a szlengben vagy akár a hétköznapi beszédben teljesen elfogadott.


2013. márc. 17. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem csúnya.. "de a szlengben vagy akár a hétköznapi beszédben"

-igen, de ez itt leírva már nem hétköznapi beszéd, publikálásnak is számít(!), és a szleng sem indokolt. Pár sec alatt befutja a világot, jó lenne tartani egy szintet, mert már pusztán ettől is megvan a prostituálódás veszélye.. Jönnek ide 9-10 évesek is, nekik meg mindenképp jobb a tiszta beszéd/írás, a példamutatóan tiszta értelmes beszéd, mert most tanulja a kifejezés formáit. Szomorú, ha 14 körülieket úgy hallunk beszélni, hogy minden 2 szó valami értelmetlen trágárság. Egyáltalán nem kifejező,egy elkent massza.

2013. márc. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem. Illetve nem értem pontosabban mi ebben a trágárság. Ez a szó a borzasztónak a rövidült formája, nem?

De ezen az alapon, ha ide csak tudományos értekezés szintű szöveget lehetne leírni, a kérdések, válaszok, hozzászólások 70-80%-át törölni lehetne. Sőt, ez vonatkozik az egész internetes tartalomra. Hiszen ekkor nem megengedett a szmájlik, vagy a fiatalok körében divatos rövidítések, szavak használata sem.

Akkor mért nem cenzúrázza valaki az egész internetet? De ha már itt tartunk, ha csak kilépek az utcára, felszállok egy buszra a tizenévesek szóhasználata ennél nagyságrendekkel durvább. És sokan észre sem veszik, hogy minden második szavuk az hogy b+, qrva és hasonlók...

2013. márc. 17. 17:17
 3/4 anonim ***** válasza:
az, hogy b a z i nagy? Nagyon nagy, azt jelenti, nekem ez nem trágárság.
2013. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

igen, baj van a tiszta beszéddel- a mennyiség és a sebesség miatt nem lehetne "cenzúrázni". De ez máshol is baj, a médiában. A mennyiség a minőség rovására megy- ez talán törvényszerű. És "A mennyiség uralma, az idők jelei" -Guenon műben lehet erről többet megtudni, merre tartunk.

[link]

Nem biztos, hogy szellemi fejlődésemnek az a jó, ha engedek az örvény lehúzó erejének. Ezeket át kell szerintem gondolni, hogy ebben az információ-tengerben megtaláljam az utamat, és ne tévedjek el, hogy megtaláljam, mit kell tennem, mi a feladatom.

2013. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!