Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A posta, mint intézmény...

A posta, mint intézmény tényleg el fog tűnni?

Figyelt kérdés
Internet, e-mail, egyre jobb telefonok világában tényleg el fog tűnni végérvényesen a postai intézmény?
2013. márc. 7. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem, mert kuldemenyek mindig lesznek. Ezt nem nehez belatni.
2013. márc. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem, de minimálisra lesz korlátozva a használata. Amíg fel nem találják a teleportot.
2013. márc. 8. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen a posta már haldoklik.Pontosan ezért indult pár éve ez a gusztustalan "köss a postán biztosítást" mozgalom mert a küldeményforgalmi bevételek annyira lecsökkentek hogy más bevételforrásokat kellett találni.Az év eleji postai piacnyitás következményeire pedig még csak várunk...
2013. márc. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Pontosan úgy van, ahogy az utolsó írta. De a csökkenés nem csak a levél és csomagforgalomban érezhető, hanem (bármilyen fura is) a csekkfeladásban. Egyre többen elektronikusan fizetik a számlákat e-bankon keresztül. Ez a nagy biztosításkötési kényszer és eladás fogja megölni a postát. Nem beszélve arról, hogy a posta már lassan mindennel foglalkozik, amivel nem kéne. Játék, könyv, dvd, toll, ceruza, kifestő, plüssmaci, stb...
2013. márc. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Antimod ***** válasza:
Azért ilyen negatívan nem látom a helyzetet, az otthonról való vásárlás elterjedésével növekedni fognak a csomagküldemények, és a futárszolgálat még mindig túl drága megoldás. Továbbá ott vannak a hivatalos levelek, azokat ki fogja kézbesíteni?
2013. márc. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Mi dolgozók már régóta a saját bőrünkön érezzük a "haldoklást",tavaly év végére már odáig fajult a dolog hogy több embert elbocsátottak és a létszámokat visszavették (de persze leépítés nincs,ilyen csúnya szót nem használnak a vezetők);elkezdtek pitiáner kiadásokon spórolni (pl.a kisposta 3 vonalas telefonjából egyet megszüntettek);körlevélben hívták fel a dolgozók figyelmét az elektromos árammal való takarékoskodásra;stb...de természetesen a vezetők luxusautóval járnak.Szóval igen,a posta a mostani formájában biztos hogy meg fog szűnni.

2013. márc. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért a futárszolgálat nem olyan drága megoldás... Egy ezresért 24 órán belül az országon bárhova elviszik a csomagot.
2013. márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zabmester ***** válasza:

Persze, a futárszolgálat nem olyan drága, ha nagyobb értékű csomagot vár az ember. Akkor az már eltörpül mellette. De a párszáz forintos dolgoknál bőven elég, ha postaköltséget fizetek még mellé.

Szóval én leginkább a csomagszállításban látom a posta jövőjét, már csak azért is, netes vásárlás is ezt mozdítja elő. Mi sem kényelmesebb annál, mint hogy a neten kinézek magamnak egy körömlakkot vagy egy pöttyösbögrét, és megrendelem? Persze pont ez a nagy kényelem okozza azt, hogy sok más területen csökkent a posta szerepe, hiszen levelet már nem nagyon írunk (mondjuk ezt őszintén sajnálom, én imádtam gyerekkoromban levelezni), sokkal gyorsabb az e-mail, és jobb esetben a fizetnivalóinkat is meg tudjuk oldani interneten. Én legalább is nagyon nem szeretek postán csekket feladni, milliószor egyszerűbb átutalni, ráadásul én nem is nagyon szoktam levenni pénzt a számlámról, viszont a postán kártyával fizetni... az ugyanaz, mintha atm-nél pénzt vennék le, ráadásul nem is a saját bankomnál. Akkor már inkább utalok.

2013. márc. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
Mindenkinek igaza van. sajnos a posta nem akar/nem tud haladni a korral. Amíg ekkora különbségek vannak posta és posta között nem lesz előrelépés. csak a vezetők fizetésében. vicc amit művelnek a cafetériával, a jutalékokkal és a bérekkel. Ma már szégyen postásnak lenni, régen ez dicsőség volt. Annyira érezni ezt a leépülést, hogy hihetetlen.
2013. márc. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!