Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az oroszországi...

Mit gondoltok az oroszországi meteorbecsapódásról?

Figyelt kérdés
2013. febr. 15. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden ilyen szar ott történik vagy az USA-ban.. Őseink remek helyet választottak..
2013. febr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyikre gondolsz.

Kisebb, nagyobb meteorbecsapódás számos helyen van a Földön, mérete miatt Oroszországra elég sok jut.

Talán a Tunguzka meteorra célzol?

Na, az már elég nagy volt és komoly pusztítást vitt volna végbe, ha városra esik.

Régebben, a földtörténeti korokban volt komolyabb eset is, hasonlók, mint amit a Holdon lehet látni, csak az erózió a földön ezeket nagyrészt eltüntette, már csak szakember ismeri fel a nyomokat.

A dinók kihalása is ehhez köthető valószínűleg, bár ez nem biztos.

Volt mostanában is ilyen eset?

Annyit melózok, hogy nem tudtam nyomon kisérni, nem is hallottam róla.

Végül is az E=m*c2 formula alapján tömeg és sebesség viszonylatában egy jókora meteor nagy rombolást tud végezni, bár erre csekély az esély.

Képzeld el, hogy nagy magasságból leejtesz egy ötforintost, ami elvileg egész Európára hullhat és egy előzőleg a földre tett focilabdára kellene pottyannia, mondjuk hasonló a sansz, bár az előfordulása nem lehetetlen.

Sok szempontból egyébként is védve vagyunk, az apróbbak, amikből több tonnányi is hull naponta a Fölre, elégnek a légkörben.

Félni ilyesmitől nem érdemes, arra is sokszorta nagyobb az esély, hogy a fejedre esik egy tégladarab, a közlekedési, vagy a házi balesetekről nem is beszélve, mégis bátran kocsiba ülsz, vagy felszálsz a buszra.

Mindenesetre rendkívül érdekes jelenség.

2013. febr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!