Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy "jobb" boltban mi jogon...

Egy "jobb" boltban mi jogon néz le egy eladó, ő biztosan még kevesebbet is keres?

Figyelt kérdés

Többször előfordult már velem, hogy itthon vagy külföldön nézelődöm egy boltban (ruhát, parfümöt, ilyesmi) és egy darabig rendesen tájékoztatnak, aztán amikor elgondolkozom, akkor kiül az arcukra, hogy "na, te sem veszel semmit úgyse, te csóró". Azért van ott, hogy ha végignézek mindent és semmit sem veszek, akkor is mosolyogjon nem? Egyrészt.

Másrészt múltkor egy 10ezer forintos tusfürdőt nézegettem, ami nagyon egy elszállt ár, és nem arról volt szó, hogy ha nagyon akarnám nem tudnám megvenni, de ennyit nem feltétlenül adok erre, és már kezdték felhíni a figyelmemet, hogy de hát ez ennyibe kerül ám! És ha még nem is lenne rá pénzem az meg miért lenne baj? A legtöbb ember nem engedheti meg magának, sőt, szerintem az eladó sem, milyen jogon hordja fenn az orrát?


2013. jan. 28. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
egyszerű. Ha nincs rá pénzed, miért mész be? Csak pazarlod az eladó idejét...
2013. jan. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A Nők Lapja végzett egy kísérletet két felkért fiatallal. Alakítottak topis párt,bementek dívaként, méregdrága szerelésben. Aztán a topis megvette a drága dolgot, a menő meg fél óráig ugráltatott, s aztán vásárlás nélkül távozott. Érdekes dolgokat írtak le.

Én egy boltba azóta be nem tettem a lábam, mikor pénztárcát akart venni anyukám, s a két butakinézetű, kifodrászolt delnő azt mondta, hogy erre vannak az olcsóbbak. Ők a vevőkből élnek, nincs joguk ítélkezni előre az öltözet alapján. Gondolom a tulaj hajbókolna is, csak az alkalmazottak játsszák meg magukat. Egyszer Németországban 3 eladó rajongott körbe egy bőrdzseki okán, inkább megvettem, hogy ne okozzak nekik csalódást. Én nem szeretem egyébként, ha sertepertélnek körülöttem, döntsek én, de ha előre megítéli a pénztárcám tartalmát, s ennek hangot is ad, azt kivágnám, mint a macskát, ha az alkalmazottam volna.

2013. jan. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Az eladó bunkó

2. Fél, hogy csak arra vársz, mikor figyel egy másik vevőre, és közben te "elpakolod" az árut.


Közel hasonló alkalommal a már egyéb dolgokkal megrakott kosarat belenyomtam az eladó markába, és úgy jöttem ki onnan, hogy azóta sem mentem be hozzájuk.

Persze megmondtam neki, hogy még ajándékba sem veszek olyat, amit előtte nem nézek körbe alaposan. De itt náluk ezek után semmit sem veszek.

2013. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1: lehet, hogy félreérhető volt, de nem arról van szó, hogy nincs rá pénzem, hanem épp nem veszek semmit.


2: köszi, érdekes ez a kísérlet. egyébként én ugyanígy vagyok, nem szeretem, ha körülugrának, mert nem egyszer volt olyan, hogy én is azért vettem meg valamit, mert ahogy mondod, nem akartam csalódást okozni. persze ezért vannak ott, mert egy csó emberre lehet így hatni és nekik az a lényeg, hogy eladják a cuccot.


3: jól tetted. :) nem is tudom ez miért zavar annyira, valószínűleg azért is, mert én ugyan viszonylag jól élek, de miért ne kaphatna ugyanolyan kiszolgálást az is, akinek nem megy jól?


ezt én még tizenéves koromban tanultam meg, amikor egy játékboltban dolgoztam mellékesként eladóként és bejött egy munkásember, szakadt, koszos munkaruhában (gondolom munkából jött) és bár annyi kultúra szorult belém, hogy én ezt nem mutatom ki, de magamban igenis azt gondoltam, hogy na végigugráltat, aztán nem vesz semmit. Aznap ő volt a legtöbb pénzt otthagyó vevő, akkori mértékkel iszonyat összeget költött különböző játékokra.

Nagyon elszégyelltem magam, jó lecke volt, de hogy ma felnőtt emberek ezt (meg a kulturált viselkedést) nem tudják végiggondolni, az számomra döbbenet.

2013. jan. 28. 11:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!