Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » KI VAGYOK BORULVA! Az egyetemi...

KI VAGYOK BORULVA! Az egyetemi kollégiumtársam tegnap este kiugrott a vonat elé, mert megbukott analízisből. Félek visszamenni a koliba, ha elmegyek a sorompó előtt csak az jut az eszembe. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2013. jan. 25. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg a házi orvosodat, hogy adjon beutalót pszichológushoz. Hidd, el ez tipikusan olyan eset, ahol sokat sít, és nem szégyen segítséget kérni.
2013. jan. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem a Te hibád, és nem is az analízis az oka. Lépj túl a történeten, és irány a tanulás!
2013. jan. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Szerencsétlenségedre egy labilis idegzetű emberrel kerültél egy kollégiumba. Sajnálatos , hogy szegény nem bírta elviselni a nyomást. Viszont sok ezren nem tesznek ilyet, ha nem sikerül valami, hanem belehúznak, hogy eredményesek legyenek. Nyugodtan menj el orvoshoz. valószínűleg egy enyhe hatású gyógyszerrel segíteni fog átvészelned ezt az élményt.
2013. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom ami történt. Ez megrázó, pofonként éri az embert. Egyik kolitársunk gyertyát gyújtott a sorompónál. Ha egy kicsit jobban érzed magad tőle, csatlakozz hozzá. Ma én is sírtam.
2013. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Hú basszus, ez durva. Nagyon sajnállak :(

Bár én ilyenkor azért elgondolkozom azon, hogy akik egy ilyen miatt öngyilkosok lesznek, azoknak milyen a családi hátterük. Egy boldog, kiegyensúlyozott családi támogatás után ugyanis az ember nem lesz öngyilkos egy félresikerült tárgy miatt.

Emlékszem, dolgoztam egy ideig Pécsett a TV toronyban és ott mondták nekem, hogy a legelső ember, aki onnan kiugrott (ugye volt pár), egy fiatal srác volt, mert nem sikerült az érettségije. Néztem is egyet, hogy mi? Nekem sem sikerült úgy, ahogy akartam, emiatt tavaly 3 ponttal el is buktam az orvosit, de az első gondolatom az volt, hogy majd jövőre. Soha nem jutna eszembe ilyet tenni magammal egyetlen sikertelen vizsga vagy akármi hasonló miatt. Szerintem ott valami más is volt a háttérben és ez csak olaj volt a tűzre. De bocsi, nem akarok itt fontoskodni.

Mindenesetre Téged nagyon sajnállak. Az a doki nem rossz ötlet, ha úgy érzed esetleg beszélni akarsz vkivel, vagy nagyobb biztonságban érzed magad tőle, akkor menj el mindenképp.

2013. jan. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

második. ha az csak úgy működne nem ide írna, hanem bulizna...

Valószínűleg kolitársadnak ez egy utolsó csepp volt valamilyen pohárban. :( én nem támogatom azt hogy nyomd ezt el magadban, mert úgyis megtalálja az útját a felszínre. Pszichológussal beszélj szerintem, nekem sokat segített!

melyik egyetem ez? van a sulinak vmi mentálhigiéniai cucca? Ha debreceni vagy küldök linket.

2013. jan. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pannon Egyetem
2013. jan. 26. 15:52
 8/11 A kérdező kommentje:
Az egész olyan hihetetlen... ezért meghalni...
2013. jan. 26. 15:58
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem ezért vol. helysebben nem csupán ezért.
2013. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
jobban vagy? hogy vagy?
2013. jan. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!